Spektakularny debiut gracza Rakowa Częstochowa w kadrze. Po ośmiu minutach strzelił efektownego gola [WIDEO]

Spektakularny debiut gracza Rakowa w kadrze. Po ośmiu minutach strzelił efektownego gola [WIDEO]
John Yeboah zanotował wymarzony debiut w reprezentacji Ekwadoru. Skrzydłowy trafił do siatki, pomagając drużynie "La Tri" w odniesieniu zwycięstwa 2:0 nad Gwatemalą.
W lipcu ubiegłego roku Yeboah dołączył do Rakowa Częstochowa. "Medaliki" wykupiły go ze Śląska Wrocław, płacąc 1,5 mln euro.
Dawid Szwarga regularnie stawia na 23-latka. W tym sezonie wystąpił on w 35 meczach mistrzów Polski, notując cztery ramki i pięć asyst.
John Yeboah w meczu ŁKS - Raków Częstochowa
Artur Kraszewski / pressfocus
Yeboah w końcu wywalczył sobie miejsce w reprezentacji Ekwadoru. Felix Sanchez Bas umożliwił mu debiut w ostatnim sparingu z Gwatemalą.
Już w 8. minucie meczu gracz Rakowa trafił do siatki. Przyjął on piłkę, w swoim stylu zszedł na lewą nogę, po czym zaskoczył Nicholasa Hagena precyzyjnym uderzeniem.
John Yeboah po golu w meczu Ekwador - Gwatemala
Yeboah spędził na murawie 64 minuty. W drugiej połowie zawodnik Rakowa został zmieniony przez Angela Menę.
Ekwador finalnie wygrał z Gwatemalą 2:0. Na listę strzelców wpisał się jeszcze Gonzalo Plata, któremu asystował wspomniany Mena.
Podczas tego zgrupowania Ekwador rozegra jeszcze jeden sparing, tym razem ze znacznie bardziej renomowanym rywalem. W niedzielę Yeboah i spółka zmierzą się z reprezentacją Włoch.