Spektakularny gol Piotra Zielińskiego! Idealne uderzenie pomocnika Napoli [WIDEO]

Piotr Zieliński przebudził się w lidze włoskiej. Pomocnik Napoli w efektowny sposób trafił do siatki w meczu z Monzą wygranym 4:2.
Ostatnie tygodnie nie były łatwe dla reprezentanta Polski. 29-latek stracił miejsce w pierwszym składzie, ponieważ prawdopodobnie niedługo odejdzie z klubu.
Piłkarz nie doszedł do porozumienia z Napoli w sprawie przedłużenia wygasającej umowy. Najprawdopodobniej Polak po zakończeniu sezonu przeniesie się do Interu.
Francesco Calzona postawił jednak na "Zielka" w pierwszym składzie przy okazji rywalizacji z Monzą. W pierwszej połowie neapolitańczycy zaprezentowali się z bardzo przeciętnej strony.
Do przerwy Monza prowadziła 1:0 za sprawą trafienia Milana Djuricia. Dopiero po zmianie stron mistrzowie Włoch ruszyli do odrabiania strat.
W 55. minucie Victor Osimhen wykorzystał centrę Zambo Anguissy i popisał się idealnym uderzeniem głową. Nigeryjczyk wzbił się wysoko w powietrze i przy okazji upadł na twarz po zderzeniu z Armando Izzo.
Prawdziwe wejście smoka zanotował też Matteo Politano. Włoch trafił do siaki kilkadziesiąt sekund po pojawieniu się na murawie.
W 61. minucie Zieliński strzelił przepięknego gola na 3:1. Polak przyjął podanie od Chwiczy Kwaracchelii, po czym popisał się idealnym uderzeniem sprzed pola karnego. Piłka odbiła się od poprzeczki i wpadła do siatki.
Andrea Colpani po chwili zdobył bramkę kontaktową. Z kolei w 68. minucie Jens Cajuste zmienił "Zielka". Już bez Polaka na boisku Napoli zanotowało kolejne trafienie, tym razem autorstwa Giacomo Raspadoriego. "Azzurri" finalnie wygrali 4:2 i awansowali na siódme miejsce w tabeli.
Zieliński w tym sezonie wystąpił w 33 spotkaniach Napoli. Zanotował w nich cztery bramki i trzy asysty.
Adam Kłos07 Apr · 16:32