Spektakularny mecz Liverpoolu! Festiwal goli na Anfield, drugoligowiec postraszył faworyta [WIDEO]

Liverpool awansował do 1/8 finału FA Cup. Ekipa z Anfield po efektownym meczu pokonała Norwich City 5:2.
Było to pierwsze spotkanie Liverpoolu od momentu sensacyjnej decyzji Juergena Kloppa. W piątek Niemiec ogłosił, że po sezonie opuści szeregi "The Reds"
Gospodarze mogli objąć prowadzenie już w 6. minucie. Wtedy George Long obronił jednak groźny strzał Joe Gomeza. Liverpool otworzył wynik w 16. minucie. Curtis Jones trafił do siatki, a asystę w tej akcji zanotował 19-letni James McConnell.
Radość gospodarzy nie trwała długo. W 22. minucie Gabriel Sara dośrodkował z rzutu rożnego do Benjamina Gibsona, który uderzeniem głową pokonał Alissona.
Obie drużyny narzuciły bardzo wysokie tempo. Już w 28. minucie "The Reds" odzyskali prowadzenie. Tym razem na listę strzelców wpisał się Darwin Nunez, który oddał pewny strzał prawą nogą.
Darwin Nunez celebruje gola dla Liverpoolu
Conor Molloy/News Images / pressfocus
Przed przerwą Liverpool nie zdołał po raz kolejny stworzyć zagrożenia pod bramką Longa. W pierwszych trzech kwadransach podopieczni Kloppa oddali trzy celne strzały i prowadzili 2:1.
Na początku drugiej połowy Jones oddał mocny, ale jednocześnie niecelny strzał. W 53. minucie Diogo Jota urwał się rywalom i strzelił gola lewą nogą.
Następnie Dominik Szoboszlai wyłożył piłkę Darwinowi. Urugwajczyk zbyt długo składał się do strzału i ostatecznie został zablokowany. Czwartą bramkę zdobył za to Virgil van Dijk, który wykorzystał centrę Szoboszlaia z rzutu rożnego.
W 66. minucie Sam McCallum trafił do siatki, ale bramkę anulowano z powodu spalonego. W kolejnej akcji "Kanarki" strzeliły gola w legalny sposób. Borja Sainz popisał się fantastycznym uderzeniem w górną część bramki.
W 79. minucie Long znakomicie uratował drużynę przed utratą kolejnego gola. Bramkarz wybił piłkę z linii bramkowej po próbie Ryana Gravenbercha. W 88. minucie Anglik złapał jeszcze futbolówkę po próbie Szoboszlaia.
W doliczonym czasie Gravenberch ustalił wynik strzałem głową, wykorzystując dogranie Bradleya z prawej strony. Liverpool wygrał 5:2 i awansował do 1/8 finału FA Cup.