Spora afera w FC Barcelonie. Xavi szuka "kreta", który wynosi informacje do prasy
FC Barcelona początku 2024 roku z pewnością nie może zaliczyć do udanych. Jak informuje w El Chiringuito hiszpański dziennikarz, Javier Miguel, Xavi podejrzewa jednego z zawodników o wynoszenie informacji do prasy.
W ostatnim czasie niektóre media były doskonale poinformowane o tym, co dzieje się w ekipie "Blaugrany". Xavi i jego współpracownicy sądzili, że w szatni jest "kret", który mówi dziennikarzom o wszystkim, co dzieje się w drużynie.
W pewnym momencie przejrzeli nawet prywatne wiadomości zawodników na WhatsAppie. Chcieli w ten sposób sprawdzić, czy gracze rozmawiają z konkretnymi dziennikarzami.
Próbując się dowiedzieć, kto wynosi informacje z szatni FC Barcelony, Xavi dzwonił nawet do niektórych dziennikarzy. Wprost pytał ich, skąd mają informacje o tym, co dzieje się w klubie.
Prasa odmówiła jednak podania swoich źródeł. W efekcie dziennikarzom zagrożono brakiem wstępu na konferencje prasowe Xaviego w najbliższym czasie.
Co ciekawe, sami zawodnicy podejrzewają, że to jeden z członków sztabu szkoleniowego wynosi informacje do mediów. Z tego względu w ostatnich ważnych rozmowach uczestniczył wyłącznie Xavi oraz piłkarze "Barcy".
Na razie zagadka nie została jednak rozwikłana i nie odkryto, kto wynosi informacje z szatni "Blaugrany". W środę mistrzów Hiszpanii czeka starcie z Napoli w 1/8 finału LM.