Stanowski wskazał kandydata do Złotej Piłki. "Tworzy zwycięskie drużyny"

Stanowski wskazał kandydata do Złotej Piłki. "Tworzy zwycięskie drużyny"
Źródło: YouTube / Kanał Zero
EURO 2024 może mieć spory wpływ na tegoroczny plebiscyt Złotej Piłki. Krzysztof Stanowski uważa, że ta nagroda może trafić w ręce Toniego Kroosa.
Reprezentant Niemiec niedawno ogłosił, że po turnieju w ojczyźnie zakończy karierę. Nie zdecydował się na podpisanie nowej umowy z Realem Madryt, choć ten chciał go zatrzymać.
Dalsza część tekstu pod wideo
Teraz Kroos znakomicie pokazuje się w barwach kadry na EURO 2024. Krzysztof Stanowski uważa, że w efekcie pomocnik może dostać Złotą Piłkę.
Niemcy wydają się obecnie jednymi z faworytów do mistrzostwa Europy. Ich grę w dużej mierze odmienił właśnie powrót Kroosa.
Pomocnik zrezygnował z gry w narodowych barwach po EURO 2020. Zgodził się jednak na ponowne występy w drużynie podczas turnieju w ojczyźnie.
- Przed turniejem mówiło się, że Kroos to jest potencjalny kandydat do Złotej Piłki, ale mówiło się z uwagi na to, że po pierwsze, kończy karierę, więc dobrze byłoby dać mu na koniec takie trofeum, gdyby okazało się, że nie ma takiego oczywistego kandydata, a także dlatego, że mógłby dostać tą Złotą Piłkę, bo byłby członkiem dwóch zwycięskich drużyn. Czyli Realu Madryt i reprezentacji Niemiec - powiedział Stanowski.
- Natomiast wydaje mi się, że on tym turniejem przybliża się do tej nagrody. Nie dlatego, że gra w dwóch zwycięskich drużynach, tylko dlatego, że je tworzy - dodał dziennikarz na Kanale Zero.
Redakcja meczyki.pl
Maciej Pietrasik20 Jun · 07:48
Źródło: Kanał Zero

Przeczytaj również