Stany Zjednoczone wygrały na wagę awansu! Pulisic okupił zwycięskiego gola kontuzją [WIDEO]

Yukihito Taguchi / press focus
Reprezentacja USA zagra w 1/8 finału mistrzostw świata. W decydującym meczu wygrała z Iranem 1:0.
Przed meczem w nieco lepszej sytuacji byli Irańczycy, którzy zajmowali drugie miejsce z trzema punktami w dorobku. Amerykanie mieli punkt mniej. Do awansu potrzebowali zwycięstwa.
Od początku było widać ich przewagę. Byli dynamiczni, atakowali żwawo, niemal nie schodzili z połowy Iranu. Długo jednak nie potrafili zagrozić jego bramce. Beiranvand radził sobie z kolejnymi dośrodkowaniami.
Gol dla USA padł w 38. minucie. Adams zagrał z głębi pola w pole karne, wbiegający w nie Dest zgrał piłkę głową przed bramkę, a Pulisic wpakował ją do siatki. Po oddaniu strzału zderzył się z irańskim bramkarzem, co miało dla niego fatalne konsekwencje. Piłkarz Chelsea z powodu urazu musiał w przerwie opuścić boisko.
Amerykanie chcieli iść za ciosem. Jeszcze w końcówce pierwszej połowy niezłą okazję zmarnował Sargent. Z kolei Weah trafił nawet do bramki, ale gol nie został uznany z powodu spalonego.
W drugiej połowie obraz gry się nie zmieniał. Przeważali Amerykanie, a Irańczycy mieli problem, by zbliżyć się pod ich pole karne.
W poprzednich meczach drużyna Queiroza strzelała gole w doliczonym czasie. I tym razem rzuciła się do ataków w końcówce. Dobrą okazję miał Pouraliganji, ale z kilku metrów główkował obok bramki.
Tuż przed końcem w polu karnym Amerykanów zaczęło się kotłować. Irańczycy domagali się rzutu karnego, błagali o niego u sędziego Lahoza, ale ten kazał grać dalej. Wyrównać nie zdołali - USA w 1/8 finału!
Marcin Karbowski29 Nov 2022 · 22:02