"Stawiam go obok Guardioli i Cruyffa". Selekcjoner rywali Polaków na EURO doceniony. Co za laurka! [WIDEO]

"Stawiam go obok Guardioli i Cruyffa". Selekcjoner rywali Polaków na EURO doceniony. Co za laurka! [WIDEO]
Paul Chesterton / Focus Images / MB Media / PressFocus
Redakcja meczyki.pl
Krystian Kobielski26 Apr · 13:53
Ralf Rangnick jest łączony z przejściem do Bayernu Monachium. O niemieckim trenerze w samych superlatywach wypowiadał się Andrzej Janisz, gość kanału Meczyki.pl na YouTube.
Działacze bawarskiego klubu szukają nowego trenera, który przejmie stery po odchodzącym po tym sezonie Thomasie Tuchelu. Jednym z kandydatów jest Ralf Rangnick, obecny selekcjoner reprezentacji Austrii, z którą Polska zmierzy się na EURO 2024.
Dalsza część tekstu pod wideo
Temat niemieckiego szkoleniowca został poruszony w najnowszym wydaniu EURO Raportu na kanale Meczyki.pl na YouTube. Andrzej Janisz, gość programu, nie szczędził pochwał pod adresem Niemca.
- Uważam Ralfa Rangnicka za jedną z pięciu osób, które miały największy wpływ na rozwój futbolu - obok Johana Cruyffa, Franza Beckenbauera, Marcelo Bielsy i Pepa Guardioli - przyznał.
- On w zasadniczy sposób zmienił spojrzenie na piłkę nożną. Nie tylko jako warsztatowiec, który zajmuje się samym boiskiem, ale też jako człowiek, który zbudował Hoffenheim, potęgę RB Lipsk i teraz buduje potęgę reprezentacji Austrii. To wielka postać i wizjoner - powiedział komentator Polsatu Sport.
Rangnick w swoim CV ma również pracę m.in. w Manchesterze United i Schalke. W sezonie 2010/11 z klubem z Gelsenkirchen zdobył Puchar Niemiec, a także dotarł do półfinału Ligi Mistrzów.
Reprezentacja Polski zagra z Austrią Ralfa Rangnicka 21 czerwca w ramach drugiej kolejki fazy grupowej mistrzostw Europy. Spotkanie zaplanowane jest na 21 czerwca na godz. 18:00.
Cytowany fragment od [1:05:19]:

Przeczytaj również