Stracili trzy gole po trzech absurdalnych błędach. Piłkarskie jaja w Anglii, kibice piszą o ustawce [WIDEO]

Źródło: Twitter / @LowerTiers
Podczas piątkowego spotkania FA Cup kibice byli świadkami niewiarygodnych scen. Piłkarze Notts County popisywali się kuriozalnymi zachowaniami w obronie.
Choć ekipy Premier League rozpoczną rywalizację w Pucharze Anglii dopiero w styczniu, wcześniejsze fazy z udziałem zespołów z niższych lig są rozgrywane już od kilku miesięcy. W meczu drugiej rundy zawodów Notts County zmierzyło się z Shrewsbury Town.
Faworytami do wygranej byli gospodarze. To jednak goście zwyciężyli 3:2 po trzech golach Ryana Bowmana. Wszystkie trzy bramki dla zespołu przyjezdnych padły w niewiarygodnie kuriozalny sposób.
Już w pierwszej minucie spotkania defensor Notts County, Aiden Baldwin, potknął się o własne nogi. Piłkę przejął Daniel Udoh, który wyłozył ją Bowmanowi. Ten trafił do niemal pustej bramki.
Pod koniec pierwszej połowy stan meczu wyrównał Richard Brindley. W drugiej odsłonie miały jednak miejsce kolejne dwie komiczne pomyłki. W 48. minucie ten sam Brindley stracił panowanie nad futbolówką, która trafiła jednak do Baldwina. Anglik ponownie spróbował dryblingu, co zakończyło się stratą i trafieniem Bowmana.
Ostatnia akcja to już popis obrony Notts County. Po przejęciu futbolówki na skrzydle Will Randall zdecydował się... dośrodkować we własne pole karne. Conell Rawlinson musiał ratować się rozpaczliwym zagraniem głową. Piłka trafiła jednak pod nogi Bowmana, który bez najmniejszego problemu skompletował hat-tricka.
Notts County nie pomogło nawet kontaktowe trafienie Jamesa Sandersona. Podopieczni Luke'a Williamsa ponieśli porażkę i odpadli z FA Cup, a fani ekipy oskarżyli w mediach społecznościowych piłkarzy i członków sztabu szkoleniowego o ustawienie meczu. Niewykluczone więc, że angielska federacja wszcznie śledztwo w tej sprawie.
Michał Boncler02 Dec 2023 · 13:26
Źródło: Twitter