"Strzela w ważnych meczach". Kowalczyk domaga się głośnego powrotu do reprezentacji Polski

"Strzela w ważnych meczach". Kowalczyk domaga się głośnego powrotu do reprezentacji Polski
Screen Kanał Sportowy
Arkadiusz Milik został bohaterem Juventusu w półfinale Coppa Italia. Według Wojciecha Kowalczyka napastnik "Starej Damy" powinien wrócić do kadry na EURO 2024.
Doświadczony snajper nie dostał powołania od Michała Probierza na dwa ostatnie zgrupowania biało-czerwonych. Zabrakło go między innymi w barażach o EURO 2024.
Dalsza część tekstu pod wideo
Tamtą decyzję selekcjonera krytykował Wojciech Kowalczyk. Były reprezentant Polski uważa, że Milik bardzo przydałby się w kadrze.
- Pamiętajmy, że Milik gra w poważnym klubie. Niekoniecznie musi mieć swoje miejsce. Zdaję sobie sprawę, że jest pod formą, ale mi go brakuje. Mecz w Kiszyniowie graliśmy dwoma napastnikami i wypadliśmy świetnie. Milik był najlepszy na boisku. Nie wolno o tym zapominać - mówił na Kanale Zero.
We wtorek Milik zdobył kluczową bramkę w półfinale Coppa Italia. To właśnie dzięki trafieniu Polaka Juventus zagra ostatecznie o tytuł w krajowym pucharze.
Dla Kowalczyka był to przyczynek do rozpoczęcia ponownej dyskusji nt. snajpera. Uważa, że napastnik powinien znaleźć się w kadrze na EURO 2024.
- Milik strzela w ważnych meczach, a my na EURO nie zagramy innych - podkreślił Kowalczyk we wpisie na platformie X.

Przeczytaj również