Strzelił zjawiskowego gola Liverpoolowi, może trafić do Premier League. Zawodnika Ajaksu chcą najwięksi

Strzelił zjawiskowego gola Liverpoolowi, może trafić do Premier League. Zawodnika Ajaksu chcą najwięksi
Pro Shots/Pressfocus
Latem 2023 roku Mohammed Kudus będzie jednym z najbardziej rozchwytywanych piłkarzy. Według portalu "The Athletic" odbyły się już pierwsze rozmowy z klubami zainteresowanymi usługami Ghańczyka.
Mohammed Kudus jest jednym z najważniejszych zawodników Ajaksu. Tylko w tym sezonie pomocnik wystąpił w 36 meczach, zdobył 18 bramek i dorzucił pięć asyst.
Dalsza część tekstu pod wideo
22-latek z dobrej strony zaprezentował się między innymi w Lidze Mistrzów. Tam strzelił pięknego gola Liverpoolowi, chociaż jego zespół ostatecznie przegrał 1:2.
Według "The Athletic" nie można wykluczyć, że Kudus niedługo ponownie będzie miał okazję, aby wpisać się na listę strzelców w spotkaniu z "The Reds". Ghańczyk jest bowiem na liście życzeń największych klubów Premier League.
Wspomniany portal przekonuje, że odbyły się już nawet wstępne rozmowy na temat letniego transferu. W gronie potencjalnych nabywców utalentowanego zawodnika wymienia się przede wszystkim Manchester United, Arsenal oraz... Liverpool.
Sprowadzenie Kudusa będzie jednak kosztowne. "Transfermarkt" wycenił piłkarza na 30 milionów euro, ale Ajax prawdopodobnie nie zgodzi się na sprzedaż za mniej niż 50 milionów euro, tym bardziej, że obecny kontrakt gracza jest ważny do 30 czerwca 2025 roku.
Redakcja meczyki.pl
Hubert Kowalczyk22 Mar 2023 · 18:50
Źródło: The Athletic

Przeczytaj również