Stworzono ranking najbardziej nielubianych osób w historii futbolu. Zaskakująca pozycja Cristiano Ronaldo

Stworzono ranking najbardziej nielubianych osób w historii futbolu. Zaskakująca pozycja Cristiano Ronaldo
Antonio Pozo / pressinphoto / PressFocus
Serwis FourFourTwo stworzył listę osób związanych z piłką nożną, które nie mogą liczyć na sympatię ze strony kibiców. W rankingu znalazł się m.in. Cristiano Ronaldo.
W styczniu ubiegłego roku Cristiano Ronaldo zamienił Manchester United na Al-Nassr. Dobre występy w Arabii Saudyjskiej sprawiły, że Portugalczyk został najlepszym strzelcem świata w 2023 roku. Wysoka dyspozycja 38-latka nie przekłada się jednak na sympatię ze strony fanów.
Dalsza część tekstu pod wideo
Brytyjski serwis FourFourTwo postanowił stworzyć ranking najbardziej nielubianych osób w historii futbolu. Na siódmym miejscu w tym zestawianiu wylądował właśnie Ronaldo. Autorzy tego rankingu argumentowali to przejawami arogancji gracza podczas meczów.
Najbardziej znienawidzoną postacią został Joey Barton. Za czasów swoich występów był on znany z boiskowej agresji. Jakiś czas temu wypowiadał się też krytycznie na temat piłkarek. Po rozpoczęciu kariery w roli trenera porównał występy swojej drużyny do Holokaustu.
Za plecami byłego zawodnika m.in. Manchesteru City znalazł się Sepp Blatter. Prezydent FIFA w latach 1998-2015 miał czynny udział w aferze korupcyjnej.
Najniższy stopień podium zajął Harald Schumacher. Podczas półfinału mistrzostw świata w 1982 roku niemiecki bramkarz dopuścił się brutalnego faulu na Francuzie. Po tym spotkaniu tamtejsze media stwierdziły, że Schumacher był obrzydliwszą postacią od Adolfa Hitlera.
Na kolejnych miejscach znaleźli się Michel Platini, El Hadji Djouf, John Terry, Cristiano Ronaldo, Luis Suarez, Pete Winkelman oraz Jose Mourinho. W TOP 32 wylądowali ponadto m.in. Diego Maradona (14. miejsce), Alex Ferguson (27. pozycja) oraz Sergio Ramos (31. lokata).

TOP 10 najbardziej nielubianych osób w historii futbolu według FourFourTwo:

  1. Joey Barton
  2. Sepp Blatter
  3. Harald Schumacher
  4. Michel Platini
  5. El Hadji Diouf
  6. John Terry
  7. Cristiano Ronaldo
  8. Luis Suarez
  9. Pete Winkelman
  10. Jose Mourinho
Cristiano Ronaldo
Antonio Pozo/Pressfocus
Redakcja meczyki.pl
Piotr Sidorowicz 19 Jan · 19:07
Źródło: FourFourTwo

Przeczytaj również