"Superliga jest nam potrzebna bardziej niż kiedykolwiek". Prezydent Realu Madryt nie poddaje się ws. projektu

"Superliga jest nam potrzebna bardziej niż kiedykolwiek". Prezydent Realu Madryt nie poddaje się ws. projektu
Christophie Saidi
Florentino Perez znów zabrał głos w sprawie Superligi. Prezydent Realu Madryt jest przekonany, że tylko w ten sposób można uzdrowić futbol.
O powstaniu Superligi głośno zrobiło się w 2021 roku. Chociaż od tamtej pory minęły już blisko trzy lata, to projekt pod wieloma względami nie ruszył z miejsca.
Dalsza część tekstu pod wideo
W listopadzie stało się jasne, że zespoły z Premier League nie będą miały większych szans na dołączenie do nowych rozgrywek. Taki ruch jest w stanie zablokować brytyjski rząd, co opisywaliśmy TUTAJ.
Mimo tego Superliga nadal ma swoich wpływowych zwolenników, a wśród nich prym wiedzie Florentino Perez. Prezydent Realu Madryt cały czas ma nadzieję, że jego wielkie marzenie zostanie ostatecznie zrealizowane.
- Superliga jest teraz bardziej potrzebna niż kiedykolwiek, oferowałaby najlepszą klubową piłkę nożną na świecie - stwierdził Hiszpan.
- Żądam więcej przestrzegania zasad zasad Finansowego Fair Play (FFP), niektóre kluby łamią zakazy bez konsekwencji. Ta sytuacja nie jest stabilna, nie może być - dodał działacz, którego cytuje "MARCA".
Jednocześnie Perez zwrócił uwagę, że obecnie oglądanie futbolu jest zbyt drogie dla zwykłego kibica. Szef "Królewskich" jest zdania, że wydawanie 100 euro miesięcznie, aby śledzić najlepsze rozgrywki w Europie, to coś, co należy zmienić.
Redakcja meczyki.pl
Hubert Kowalczyk11 Nov 2023 · 13:25
Źródło: MARCA

Przeczytaj również