Superliga: Kolejna wygrana Broendby, strzelił Wilczek

brondby.com
Lyngby Boldklub uległ u siebie Broendby Kopenhaga 1:3 (0:2) w niedzielnym meczu 20. kolejki rozgrywek duńskiej Superligi. Całe zawody wśród gości zaliczył Kamil Wilczek.
Napastnik reprezentacji Polski siedemnaście minut przed przerwą podwyższył prowadzenie stołecznej drużyny. Pięć minut wcześniej niefortunnie piłkę skierował do własnej bramki Kevin Tshiembe. Dziewięć minut po zmianie stron na listę strzelców wpisał się także Teemu Pukki. Fin asystował również przy czwartym w sezonie golu Polaka.
Trzy minuty przed końcem rozmiary porażki zmniejszył niefortunnie interweniujący w defensywie Paulus Arajuuri, ale na więcej gospodarzy nie było już stać. Zespół z Zelandii doznał w ten sposób piątej porażki z rzędu i pozostał na dwunastej lokacie w klasyfikacji.
Dziesięciokrotni mistrzowie Danii natomiast po czternastej wygranej w sezonie umocnili się na pozycji wicelidera tabeli. Na czele stawki jest FC Midtjylland.