Superpuchar Hiszpanii w Arabii Saudyjskiej. Real Madryt w gronie drużyn, które powalczą o trofeum

Superpuchar Hiszpanii w Arabii Saudyjskiej. Real Madryt w gronie drużyn, które powalczą o trofeum
pressinphoto/SIPA USA/PressFocus
Turniej o Superpuchar Hiszpanii zostanie rozegrany poza granicami tego kraju. Gospodarzem imprezy będzie Arabia Saudyjska, a o trofeum powalczą cztery drużyny - w gronie tym znajdują się Real Madryt i FC Barcelona.
Superpuchar Hiszpanii bywał już rozgrywany poza granicami tego kraju. W 2018 roku FC Barcelona i Sevilla mierzyły się ze sobą w Maroku, zaś tegoroczna edycja została zorganizowana w Arabii Saudyjskiej.
Dalsza część tekstu pod wideo
Nie inaczej będzie w wypadu Supercopa de España 2023. Poinformowano bowiem, że impreza odbędzie się w Arabii Saudyjskiej, a konkretnie w Rijadzie.
O trofeum powalczą cztery drużyny z La Liga - Real Madryt (mistrzowie sezonu 2021/22), Real Betis (zdobywcy Pucharu Króla 2022), FC Barcelona (wicemistrzowie) i Valencia (finaliści Pucharu Króla).
Superpuchar Hiszpanii 2023 zostanie rozegrany w dniach 11-15 stycznia. Turniej będzie składał się z trzech spotkań - dwóch półfinałów i rozstrzygającego meczu.
W pierwszym etapie FC Barcelona zagra z Realem Betis. Na Valencię będzie zaś czekał Real Madryt.
Na ten moment nie wiadomo dokładnie, ile kluby zainkasują podczas imprezy w Arabii Saudyjskiej. Szacuje się jednak, że na konto każdego zespołu wpłynie około 5 milionów euro.
Redakcja meczyki.pl
Hubert Kowalczyk27 Oct 2022 · 15:15
Źródło: Twitter

Przeczytaj również