Świderski przełamał się w Serie A! Arcyważny gol Polaka nie wystarczył Hellasowi [WIDEO]

Screen z X
Karol Świderski po dłuższej przerwie przełamał się we włoskiej Serie A. Polak zdobył arcyważną bramkę w niedzielnym spotkaniu Hellasu z Torino.
Reprezentant Polski zimą przeniósł się do Włoch. Jedynego gola w rozgrywkach strzelił jednak na początku marca. Od tamtego czasu nie mógł się przełamać.
Zazwyczaj kolejne mecze rozpoczynał na ławce rezerwowych. Tak było też w niedzielę, podczas domowego starcia z Torino. W pierwszej połowie kibice nie doczekali się bramek.
Świderski pojawił się na boisku w 62. minucie, gdy zmienił Bonazzoliego. Już chwilę później Polak wpisał się na listę strzelców.
Lewą stroną akcję Hellasu świetnie napędził Serdar. Zszedł z piłką do linii końcowej, po czym wycofał ją do będącego przed bramką Świderskiego.
Napastnikowi pozostało jedynie umieszczenie futbolówki w siatce z najbliższej odległości. Ten gol mógł mieć ogromne znaczenie dla Hellasu.
W przypadku zwycięstwa Hellasu gospodarze byliby o krok od utrzymania w Serie A. W końcówce Torino było jednak zabójczo skuteczne. Najpierw wyrównało za sprawą Savvy, a później kolejny cios zadał Pellegri i to goście zwyciężyli 2:1.
Maciej Pietrasik12 May · 16:43