Świetna forma Polaka w Niemczech. Kolejny gol

Mateusz Żukowski znajduje się w dobrej formie. Zawodnik Magdeburga otworzył wynik piątkowego meczu z Eintrachtem Brunszwik.
Żukowski pod koniec letniego okienka opuścił Polskę. Zamienił pierwszoligowy Śląsk Wrocław na Magdeburg, który występuje w 2. Bundeslidze.
W ostatnich tygodniach napastnik imponuje formą. W czterech poprzednich kolejkach strzelił cztery gole i dorzucił do tego jedną asystę. Teraz jeszcze poprawił swoje statystyki.
Polak znalazł się w wyjściowym składzie na spotkanie z Eintrachtem Brunszwik. I to właśnie on zdobył jedyną bramkę w pierwszej połowie.
Akcja rozpoczęła się od strzału Barisa Atika, po którym Ron-Thorben Hoffmann zaliczył niepewną interwencję. Bramkarz odbił piłkę przed siebie, a Żukowski zaliczył skuteczną dobitkę.
Był to piąty gol Żukowskiego w ósmym występie w tym sezonie. Magdeburg finalnie wygrał z Eintrachtem 3:0. W drugiej połowi na listę strzelców wpisali się Baris Atik i Maximilian Breunig.