Szaleństwo po meczu Polski. "Dziękuję Urbanowi, taką kadrę chce się oglądać"
Polska zremisowała 1:1 z Holandią. W mediach społecznościowych nie brakuje wielu pozytywnych opinii na temat świetnego występu Jakuba Kamińskiego.
Polacy mogli rewelacyjnie rozpocząć to spotkanie. W 2. minucie Matty Cash idealnie wyłożył piłkę Nicoli Zalewskiemu, który przestrzelił z bliskiej odległości.
- Nikoś, ale to trza trafić - napisał Mateusz Rokuszewski, dziennikarz Meczyki.pl.
Polacy do przerwy prowadzili 1:0. W 43. minucie Jakub Kamiński bezbłędnie wykorzystał dogranie Roberta Lewandowskiego i otworzył wynik. Skrzydłowy potwierdził formę, którą na co dzień prezentuje w FC Koeln. W tym sezonie Bundesligi zanotował cztery gole i jedną asystę w dziesięciu występach.
- Co za czas, by być Kubą Kamińskim - napisał Marcin Gazda, nawiązując do znakomitej formy 23-latka w FC Koeln.
- Kolejny "Kamyk" do ogródka - stwierdził Radosław Przybysz z Meczyki.pl. Nie brakowało też głosów chwalących całościowo występ Polaków w pierwszej połowie.
Biało-czerwoni niestety szybko stracili prowadzenie w drugiej połowie. W 47. minucie Memphis Depay doprowadził do remisu, wykorzystując bierną postawę defensywy gospodarzy.
- O, no i defensywa się nam rozpadła migiem po przerwie - ocenił Tomasz Hatta z iGol.pl.
Ostatecznie Polska zremisowała z Holandią 1:1. Po raz kolejny można być dumnym z tego, jak zaprezentowała się drużyna Urbana na tle bardzo silnego rywala.
- Taką kadrę chce się oglądać. Walka, pomysł, dobra organizacja. Zagraliśmy dobry mecz z Holandią, co dobrze wróży na baraże. Tam tak silnych kadrowo rywali nie będzie - podsumował Piotr Dumanowski, komentator Eleven Sports.
- Większe xG, więcej strzałów, więcej strzałów celnych, więcej dużych szans i 1:1 z Holandią. Nie wrzucili nas na karuzelę. I fajnie - podkreślił Dawid Dobrasz z Meczyki.pl. - Bardzo dobry mecz reprezentacji Polski. Aż szkoda tego wyrównującego gola tuż po przerwie. Chce się oglądać kadrę Urbana. Bez strachu. Z pomysłem - dodał Tomasz Włodarczyk. A Piotr Majchrzak wprost pisze o "niedosycie".