Szaleństwo w derbach Krakowa! Pięć goli, zadecydowała ostatnia akcja

Szaleństwo w derbach Krakowa! Pięć goli, zadecydowała ostatnia akcja
Krzysztof Porebski / pressfocus
Pierwsze derby Cracovii z Wieczystą w Ekstraklasie trzymały w napięciu do ostatniego gwizdka. "Pasy" wygrały 3:2 po golu w ostatniej akcji meczu!
Cracovia zaczęła od ataku, ale szybko do głosu doszli goście. Z rytmu nie wytrąciła ich nawet długa przerwa spowodowana odpaleniem rac.
Dalsza część tekstu pod wideo
Beniaminek objął prowadzenie w 23. minucie. Dankowski dośrodkował w pole bramkowe, Piazon zgrał piłkę, a z bliska do siatki wpakował ją Wieteska.
Cracovia mogła natychmiast doprowadzić do wyrównania. W pole bramkowe dośrodkował Mateusz Klich, ale Kahveh Zahiroleslam z dwóch metrów nie potrafił wbić piłki do siatki. Znakomicie zareagował bramkarz gości Antoni Mikułko.
Wieczysta była blisko podwyższenia prowadzenia w 36. minucie. Z pola karnego przyłożył Lisandro Semedo, ale Sebastian Madejski strącił piłkę na poprzeczkę. Po chwili bramkarz Cracovii obronił groźny strzał Piazona.
Do przerwy był remis. W doliczonym czasie pierwszej połowy wrzutkę Mateusza Klicha z rzutu rożnego celnym strzałem głową wykończył Mauro Perković.
Wieczysta wróciła na prowadzenie na początku drugiej połowy. Klich sfaulował w polu karnym Dankowskiego, a z rzutu karnego do bramki trafił Semedo.
Beniaminek po strzeleniu gola oddał inicjatywę. Cracovia przeważała, ale jej ataki długo nie przynosiły efektów. Wyrównała dopiero w 78. minucie, gdy błysnął Ajdin Hasić. Piła w tłoku podał do Bośniaka, a ten sytuacyjnym uderzeniem zaskoczył Mikułkę.
Oba zespoły do końca walczyły o zdobycie zwycięskiej bramki. Najpierw szansę miała Wieczysta. Po szybkiej akcji z bliska nad poprzeczką kropnął Ben Lederman. W odpowiedzi już w doliczonym czasie z dystansu strzelał Mateusz Praszelik, ale uderzył obok słupka. Chwilę później w polu karnym gości kotłowało się po szarży Sayfallah Ltaief.
Cracovia wygrała po golu strzelonym w ostatniej akcji. Strzelił go Hasić, który zaskoczył Mikułkę centrostrzałem. Bramkarza Wieczystej zmylił jeszcze skaczący do piłki Kamil Glik. 3:2!
Bartosz - Wlaźlak
Bartosz WlaźlakWczoraj · 22:33
Źródło: własne

Przeczytaj również