Szaleństwo! Wyliczono, ile meczów Real może zagrać w kolejnym sezonie

Szaleństwo! Wyliczono, ile meczów Real może zagrać w kolejnym sezonie
Alberto Gardin / pressfocus
Piłkarze Realu Madryt mogą być ofiarami kolejnych reform piłkarskiego kalendarza. W przyszłym sezonie grozi im końska dawka meczów.
Czołowi trenerzy i piłkarze od dawna zwracają uwagę na przeładowanie terminarza. Od przyszłego sezonu najlepsi będą grali jeszcze więcej - w wyniku reformy zwiększy się liczba meczów w Lidze Mistrzów oraz Klubowych Mistrzostwach Świata.
Dalsza część tekstu pod wideo
Na własnej skórze zmiany mogą odczuć piłkarze Realu Madryt. Jeśli wygrają tegoroczną edycję Ligi Mistrzów, to w kolejnych rozgrywkach będą mogli rozegrać nawet ponad 70 meczów.
Popularny profil MadridXtra wyliczył, że jeśli "Królewscy" będą się kwalifikowali do finałów wszystkich rozgrywek, to zaliczy 71 spotkań. Ta liczba może być nawet większa, jeśli zawodnikom Carlo Ancelottiego nie powiedzie się w pierwszej fazie grupowej Ligi Mistrzów i o awans do 1/8 finału będą musieli rywalizować w barażach. Gdyby tak było, liczba meczów możliwych do rozegrania osiągnęłaby 73!
W sumie Real może wystartować w siedmiu rozgrywkach. Na pewno czeka go udział w La Liga, Pucharze Króla, Superpucharze Hiszpanii, Lidze Mistrzów i Klubowych Mistrzostwach Świata, a być może również w Superpucharze Europy i Pucharze Interkontynentalnym.
Dodatkową trudność będzie stanowić rozpiętość sezonu. Superpuchar Europy zaplanowano na 14 sierpnia. Finał Klubowych Mistrzostw Świata odbędzie się 13 lipca. Piłkarzy Realu może zatem czekać 11 miesięcy nieprzerwanej gry.
Do tego dojdą oczywiście obowiązki reprezentacyjne i zmęczenie po wielkich turniejach, które odbędą się w najbliższych tygodniach. Zawodników czeka start w mistrzostwach Europy, Copa America oraz być może igrzyskach olimpijskich.
Redakcja meczyki.pl
Marcin Karbowski24 May · 18:24
Źródło: X

Przeczytaj również