Szalona końcówka w meczu Napoli z Romą. Cenny punkt w walce o LM [WIDEO]

Screen z X
W jednym z najciekawiej zapowiadających się meczów 34. kolejki Serie A Napoli zremisowało z Romą 2:2. Końcówka spotkania obfitowała w zwroty akcji.
Ze względu na uraz w niedzielnym spotkaniu zagrać nie mógł Piotr Zieliński. Całe spotkanie z ławki rezerwowych obserwowali z kolei jedynie Hubert Idasiak oraz Nicola Zalewski.
W pierwszej części spotkania Napoli miało przewagę, lecz nie potrafiło tego udokumentować za pomocą gola. Mile Svilara nie zdołali pokonać choćby Osimhen, Anguissa oraz Kwaracchelia.
Po przerwie na boisku działo się już zdecydowanie więcej. W 58. minucie Juan Jesus faulował w polu karnym Sardara Azmouna. "Jedenastkę" na gola pewnie zamienił Paulo Dybala.
Na odpowiedź Napoli nie trzeba było długo czekać. Po strzale Mathiasa Olivery gospodarze mieli jednak sporo szczęścia. Bramkarza Romy mocno zmylił bowiem rykoszet.
W końcówce działo się mnóstwo, a w roli głównej był przede wszystkim system VAR. Najpierw podyktowano "jedenastkę" za faul na Kwaracchelii. Po niej prowadzenie Napoli dał Osimhen.
Roma rzuciła się do ataku i trafiła do siatki dzięki Tammy'emu Abrahamowi. Sędziowie początkowo dopatrzyli się spalonego, ale jak się okazało, wszystko było w porządku.
W doliczonym czasie gry niewiele brakowało, aby dublet skompletował Osimhen. Ostatecznie spotkanie zakończyło się remisem 2:2. "Giallorossi" utrzymali w efekcie 5. miejsce w tabeli, ale ich przewaga nad Atalantą wynosi już tylko dwa punkty. Piłkarze z Bergamo pokonali bowiem 2:0 Empoli.
Maciej Pietrasik28 Apr · 19:55