Szalone wydatki Bayernu na trenerów. Kwota zwala z nóg

Szalone wydatki Bayernu na trenerów. Kwota zwala z nóg
Will Palmer / SPP / ATP Images / pressfocus
Bayern Monachium szasta pieniędzmi na trenerów. Bild podliczył, ile Bawarczycy wydali na ten cel w ostatnich trzech latach.
Wszystko wskazuje na to, że wkrótce zakończy się serial o wyborze nowego trenera Bayernu. Niespodziewanie zostanie nim Vincent Kompany.
Dalsza część tekstu pod wideo
Belg w zakończonym niedawno sezonie spadł z Premier League z Burnley. Bayern musiał go wykupić z tego klubu. Zdaniem Bilda zapłaci 10,5 mln euro, a jeśli Kompany odniesie sukcesy, będzie musiał dołożyć premię.
To kolejny spory wydatek Bayernu na nowego trenera. Bild twierdzi, że monachijski klub w ciągu trzech ostatnich lat przeznaczył na szkoleniowców aż 62,5 mln euro! To suma kwot odstępnego, wynagrodzeń i odpraw.
Wspomnianą kwotę wydano tylko na trzech szkoleniowców. Pierwszym z nich był Julian Nagelsmann. Ściągnięcie go do Bayernu z Lipska było bardzo kosztowne. Bawarczycy zapłacili aż 20 mln euro, ale młodemu szkoleniowcowi dali popracować tylko przez nieco ponad półtora roku.
Spore pieniądze Bayern stracił też na przedwczesnym rozstaniu z Thomasem Tuchelem. Niemiec ma otrzymać odprawę w wysokości 10 mln euro.
Nagelsmann prowadzi reprezentację Niemiec. Tuchel myśli o powrocie do Premier League. Jeśli zwiąże się z nowym klubem, Bayern oczywiście nie dostanie żadnej rekompensaty.
Redakcja meczyki.pl
Marcin Karbowski27 May · 09:59
Źródło: Bild

Przeczytaj również