Szalone wydatki PSG. Policzono, ile dokładnie kosztuje utrzymanie Neymara

Szalone wydatki PSG. Policzono, ile dokładnie kosztuje utrzymanie Neymara
Press / Press Focus
Hiszpański dziennik "El Mundo" podsumował wydatki PSG na Neymara. Te niedługo przekroczą pół miliarda euro.
Neymar został piłkarzem PSG latem 2017 roku. Francuski klub wykupił go z Barcelony za 222 mln euro. To do dziś transferowy rekord świata.
Dalsza część tekstu pod wideo
Dla PSG był to rzecz jasna początek wydatków na Brazylijczyka. Piłkarz podpisał pięcioletni kontrakt - jego roczne wynagrodzenie to 43 334 400 euro brutto.
Na mocy umowy Neymar mógł jednostronnie przedłużyć umowę o jeden sezon - do końca czerwca 2023 roku. Taki ruch wiązał się z podwyżką. Pensja piłkarza wzrosła 50 556 117 euro brutto.
Łącznie PSG na wykupienie Neymara z Barcelony i jego pierwszą umowę musiało przeznaczyć 489 228 117 euro. A to przecież nie koniec wydatków francuskiego klubu na 29-latka.
Te będą znacznie wyższe, bo Neymar niedawno przedłużył kontrakt do połowy 2025 roku. Zdaniem "El Mundo" jego wynagrodzenie brutto będzie zbliżone do tego z szóstego roku w PSG, czyli przekroczy 50 mln euro rocznie. W zamian piłkarz oddaje klubowi nie tylko swoje umiejętności, ale też pełnię praw do wizerunku.
Neymar zdobył z PSG trzy mistrzostwa Francji. Warto jednak zauważyć, że w rozgrywkach Ligue 1 opuścił ponad połowę meczów. Na razie zagrał w 71 z 156 rozegranych spotkań.
Redakcja meczyki.pl
Marcin Karbowski05 Sep 2021 · 07:49
Źródło: El Mundo

Przeczytaj również