Szalony finał MLS! Gareth Bale bohaterem, gol Walijczyka w 128. minucie [WIDEO]

Szalony finał MLS! Gareth Bale bohaterem, gol Walijczyka w 128. minucie  [WIDEO]
Los Angeles FC zostało mistrzem MLS. Gareth Bale i spółka po szalonym meczu pokonali w serii rzutów karnych Philadelphię Union.
Finałowe spotkanie rozpoczęło się od trafienia Kellyna Acosty, który wyprowadził LAFC na prowadzenie. Po godzinie gry do remisu doprowadził Daniel Gazdag, dla którego było to piąte trafienie w czterech ostatnich meczach.
W 83. minucie ekipa z Los Angeles znów przybliżyła się do zwycięstwa za sprawą gola Jesusa Murillo. Kilkadziesiąt sekund później do remisu, a konsekwencji do dogrywki doprowadził Jack Elliott.
Od 116. minuty LAFC grało w osłabieniu po tym, jak czerwoną kartkę obejrzał Maxime Crepeau. W doliczonym czasie Jack Elliott wykorzystał sytuację i strzelił gola na 3:2.
Gdy wydawało się, że Philadelphia dowiezie prowadzenie do końca, swój piłkarski kunszt udowodnił Gareth Bale. Walijczyk w 128. minucie meczu odnalazł się w polu karnym rywali i pięknym strzałem doprowadził do remisu.
Philadelphia Union nie udźwignęła presji w serii rzutów karnych. Z jedenastu metrów mylili się kolejno Gazdag, Jose Martinez i Kai Wagner. Po strzale Ilie Sancheza to Los Angeles FC zapewniło sobie zwycięstwo. To pierwsze mistrzostwo MLS w historii klubu z Miasta Aniołów.
Adam Kłos06 Nov 2022 · 07:04