Szalony mecz w hicie Serie A! Festiwal pięknych goli i wielkie emocje na San Siro [WIDEO]

Screen z TV
W jednym z najciekawszych spotkań 6. kolejki Serie A Inter Mediolan zremisował na własnym boisku 2:2 z Atalantą Bergamo. Na San Siro padały piękne gole, ale mieliśmy też zmarnowany rzut karny i wielkie zamieszanie w końcówce spotkania.
Pod wodzą Simone Inzaghiego mistrzowie Włoch bardzo dobrze weszli w nowy sezon. Wrażenie mogła robić przede wszystkim ich ofensywa - w pięciu kolejkach zdobyli aż 18 bramek.
Na otwarcie wyniku w sobotę także nie trzeba było długo czekać. Już w 5. minucie znakomitą asystą popisał się Nicolo Barella. Jego podanie wykorzystał Lautaro Martinez, popisując się pięknym uderzeniem z powietrza.
Inter zaczął znakomicie, ale Atalanta jeszcze w pierwszej połowie zdołała odpowiedzieć. Pod koniec drugiego kwadransa gry prawdziwą bombę na bramkę rywali posłał Rusłan Malinowski.
Ukrainiec był wiodącą postacią ekipy z Bergamo w pierwszej części spotkania. Po jego kolejnym uderzeniu nie najlepiej interweniował Samir Handanović, czego efektem była dobitka i gol Rafaela Toloia.
W drugiej połowie Malinowski był blisko kolejnego gola, ale z rzutu wolnego trafił jedynie w słupek. Po drugiej stronie boiska także kilkukrotnie robiło się gorąco, głównie za sprawą Barelli.
Włoch najpierw mógł zaliczyć kolejną asystę, a później sam trafić do siatki. W obu sytuacjach znakomicie zachował się jednak Juan Musso, który popisał się bardzo dobrym refleksem.
Inter długo walczył o wyrównującą bramkę, aż w końcu dopiął swego w 71. minucie. Barella dograł do Dimarco, jego uderzenie obronił Musso, ale wobec dobitki Edina Dżeko golkiper był już bezradny.
W końcówce spotkania mistrzowie Włoch mieli rzut karny po tym, jak Demiral zdjął piłkę z głowy Edina Dżeko. Po analizie VAR arbiter podyktował "jedenastkę", lecz Dimarco trafił w poprzeczkę.
Po chwili wydawało się, że to Atalanta wyjdzie na prowadzenie. Po fatalnych błędach Dumfriesa oraz Handanovicia do siatki trafił Piccoli. Gol nie został jednak uznany, bo w tej akcji piłka na moment opuściła boisko.
Mimo doliczonych aż sześciu minut żadna z drużyn nie zdołała strzelić zwycięskiego gola. Ostatecznie padł remis 2:2. Inter pozostał dzięki temu niepokonany, ale w Serie A zajmuje dopiero trzecie miejsce. Atalanta jest piąta.
Maciej Pietrasik25 Sep 2021 · 19:58