Szczęsny na ławce! Flick ogłosił
Wojciech Szczęsny usiądzie na ławce rezerwowych w najbliższym meczu Barcelony. Hansi Flick ogłosił swoją decyzję na konferencji prasowej.
Szczęsny od stycznia pozostaje pierwszym bramkarzem "Blaugrany". W jej barwach rozegrał już 27 meczów, zachowując 13 czystych kont.
Polak zdecydowanie wygrał rywalizację z Inakim Peną. Teraz do walki o miejsce między słupkami dołączył Marc-Andre ter Stegen. Pierwszy kapitan zespołu uporał się już z poważną kontuzją kolana.
Ter Stegen wróci do gry w najbliższą sobotę. Hansi Flick potwierdził, że postawi na swojego rodaka w meczu 34. kolejki ligi hiszpańskiej. Wiadomo zatem, że Szczęsny zacznie na ławce rezerwowych.
- Ter Stegen zagra jutro z Realem Valladolid - ogłosił trener.
- Marc jest na dobrej drodze, a jego występy na treningach są fantastyczne. Nie myślę o zmianie czegokolwiek do końca sezonu, ale mógłbym. Tak to wygląda. Na razie wiem tyle, że Marc zagra jutro - dodał.
Warto oczywiście podkreślić, że Flick prawdopodobnie wystawi rezerwowy skład na Real Valladolid. Kluczowi zawodnicy muszą odpocząć przed wtorkowym rewanżem z Interem w półfinale Ligi Mistrzów. Pierwsze starcie z mediolańczykami zakończyło się remisem 3:3.
Ter Stegen dotychczas zebrał w Barcelonie 420 spotkań, z czego 175 na zero z tyłu. Jego umowa obowiązuje do 2028 roku.
"Duma Katalonii" zajmuje obecnie pierwsze miejsce w ligowej tabeli. Jej przewaga nad Realem Madryt wynosi cztery punkty.