Szejkowie chcą dawne gwiazdy Barcelony. "Blaugrana" zamierza się ich pozbyć

Szejkowie chcą dawne gwiazdy Barcelony. "Blaugrana" zamierza się ich pozbyć
News Images / pressfocus
FC Barcelona szykuje czystki w letnim okienku transferowym. Kataloński Sport twierdzi, że dwóch zawodników "Blaugrany" może wylądować w Arabii Saudyjskiej.
Szejkowie z Bliskiego Wschodu od pewnego czasu inwestują spore pieniądze w sprowadzenie gwiazd światowego futbolu. Do Arabii Saudyjskiej trafili choćby Cristiano Ronaldo, Neymar czy Karim Benzema.
Dalsza część tekstu pod wideo
Dla europejskich klubów interesy z szejkami są też okazją do pozbycia się niepotrzebnych zawodników. Zeszłego lata brylowała w tym choćby Chelsea.
Teraz na podobny ruch może zdecydować się FC Barcelona. O szczegółach informują dziennikarze katalońskiego Sportu. Według nich na Bliski Wschód może trafić dwóch zawodników.
To Clement Lenglet oraz Ansu Fati. W tej chwili ta dwójka przebywa na wypożyczeniach w Premier League - odpowiednio w Aston Villi oraz Brighton.
Według medialnych doniesień "Barca" nie liczy już na tych zawodników i zamierza ich sprzedać. Szejkowie z Arabii Saudyjskiej mogą natomiast wyłożyć duże pieniądze.
Dla wielu europejskich klubów problemem są zarobki piłkarzy "Blaugrany". Ekipy z Bliskiego Wschodu nie powinny mieć natomiast oporów przed sowitym wynagrodzeniem zawodników.

Przeczytaj również