Sześć bramek w meczu Serie A, Polacy na ławce

empolicalcio.it
Frosinone Calcio zremisowało przed własną publicznością z Empoli FC 3:3 (1:1) w pierwszym niedzielnym meczu 9. kolejki włoskiej ekstraklasy.
Prowadzenie w tym spotkaniu pierwsi objęli gospodarze. Już w 8. minucie na listę strzelców wpisał się Matias Silvestre, który niefortunnie skierował futbolówkę do własnej siatki.
W 32. minucie goście doprowadzili do wyrównania za sprawą trafienia Miha Zajca, przy którego trafieniu asystował Luca Antonelli.
Po zmianie stron przyjezdni wyszli na prowadzenie dzięki Matiasowi Silvestre. W 48. minucie Argentyńczyk wykorzystał dośrodkowanie Zajca i wpakował futbolówkę do siatki.
W 52. minucie sędzia podyktował rzut karny dla Frosinone, a jedenastkę na gola zamienił Daniel Ciofani. Włoski napastnik drugiego gola strzelił w 63. minucie.

Wynik starcia na 3:3 ustalił w 79. minucie Salih Ucan.
Całe spotkanie na ławce rezerwowych przesiedzieli Bartosz Salamon (Forsinone Calcio) oraz Michał Marcjanik (Empoli FC).
Podopieczni Moreno Longo mają na koncie tylko dwa punkty i zajmują 18. miejsce w ligowej tabeli. Zespół prowadzony przez Aurelio Andreazzoliego z dorobkiem sześciu "oczek" plasuje się na 18. pozycji.