Szok! Cash może nie pojechać na EURO. Probierz mówi wprost
Niedługo poznamy listę reprezentantów Polski powołanych na mistrzostwa Europy. Michał Probierz w rozmowie z portalem WP Sportowe Fakty zabrał głos w sprawie niepewnego występu Matty'ego Casha.
Zawodnik Aston Villi dotychczas rozegrał 15 spotkań w narodowych barwach. Udało mu się zanotować w nich jednego gola.
W ostatnim czasie Cash nie ma szczęścia do występów w reprezentacji. Podczas poprzedniego zgrupowania spędził na murawie tylko 11 minut w spotkaniu z Estonią. Niedługo po wejściu z ławki rezerwowych doznał kontuzji mięśnia dwugłowego uda, która uniemożliwiła mu występ w finale baraży z Walią.
Aktualnie 26-latek znów zmaga się z problemami zdrowotnymi. Z tego powodu przegapił ostatni mecz Aston Villi z Liverpoolem zakończony remisem 3:3.
Okazuje się, że występ Casha na EURO 2024 stoi pod znakiem zapytania. Sztab reprezentacji Polski utrzymuje kontakt z przedstawicielami "The Villans", jednak na tę chwilę nie wiadomo, czy prawy obrońca zdoła dojść do zdrowia przed turniejem.
- W marcu zdecydowanie większa część zawodników występowała w klubach regularnie i była to bardzo istotna zmiana względem moich pierwszych zgrupowań. Na dziś Matty Cash ma problemy - zdradził Probierz na łamach WP Sportowe Fakty.
- Lekarze klubowi Aston Villi rozmawiają ze sztabem medycznym reprezentacji. Może się okazać, że Casha nie będzie na EURO, ale to lekarze zdecydują - dodał selekcjoner w rozmowie z Mateuszem Skwierawskim.
Polska rozpocznie zmagania na turnieju 16 czerwca przy okazji meczu z Holandią. W fazie grupowej biało-czerwoni zmierzą się jeszcze z Austrią i Francją.