Szokująca decyzja byłego selekcjonera Hiszpanii. Podpisał kontrakt z klubem z Rosji

Szokująca decyzja byłego selekcjonera Hiszpanii. Podpisał kontrakt z klubem z Rosji
ANATOLIY MEDVED / Press Focus
Roberto Moreno wraca do pracy. Były selekcjoner reprezentacji Hiszpanii zdecydował się na podpisanie kontraktu w Rosji.
Kariera Moreno przebiega w niestandardowy sposób. Głośno zrobiło się o nim w marcu 2019 roku, gdy w trybie awaryjnym zanotował awans w ramach sztabu szkoleniowego reprezentacji Hiszpanii. Przeskoczył w nim z funkcji asystenta na stanowisko selekcjonera, z którego z powodów osobistych ustąpił Luis Enrique.
Dalsza część tekstu pod wideo
Moreno wprowadził kadrę do Euro 2020. Miał świetny bilans: osiem zwycięstw i dwa remisy. Stanowiska jednak nie utrzymał, bo pod koniec roku wrócił na nie Enrique.
Na nową pracę Moreno nie musiał czekać, ale w AS Monaco zawiódł na całej linii i został zwolniony po kilku miesiącach. Nie poradził sobie też w Granadzie. Był bezrobotny od marca ubiegłego roku.
Szansą na nowe otwarcie dla 46-latka okazał się wyjazd do Rosji. Przejmie tam zespół PFK Soczi, z którym podpisał kontrakt do połowy 2025 roku.
Moreno ma do nowego klubu sprowadzić trzech asystentów. W zimowym oknie transferowym może spodziewać się sporych zmian w składzie. Do jego drużyny miałoby dołączyć nawet sześciu nowych graczy.
Zespół z Soczi zamyka tabelę rosyjskiej ekstraklasy. W osiemnastu kolejkach wygrał zaledwie trzy razy. Ma na koncie jedenaście punktów.
Redakcja meczyki.pl
Marcin Karbowski16 Dec 2023 · 07:27
Źródło: marca.com

Przeczytaj również