Szokujący pomysł władz Napoli! Legenda włoskiej piłki może chwycić za stery

Szokujący pomysł władz Napoli! Legenda włoskiej piłki może chwycić za stery
ph.FAB / Shutterstock.com
Napoli szuka nowego trenera, ponieważ rośnie szansa na zwolnienie Rudiego Garcii. "La Gazzetta dello Sport" zdradziła, że jednym z kandydatów jest mistrz świata z 2006 roku.
W niedzielę Napoli zaskakująco przegrało z Empoli 0:1 (0:0). Mecz ten może rozstrzygnąć o przyszłości Rudiego Garcii, który znajduje się na wylocie z klubu, co opisywaliśmy TUTAJ.
Dalsza część tekstu pod wideo
Na ten moment nie podjęto jeszcze decyzji o zwolnieniu Francuza, ale sytuacja jest dynamiczna. Jedną z kwestii, jaką należy rozwiązać, jest dogadanie się z potencjalnym następcą obecnego szkoleniowca urzędujących mistrzów Włoch.
Wcześniej głównym celem Aurelio De Laurentiisa było dogadanie się z Antonio Conte. Doświadczony trener odrzucił jednak taką możliwość, wobec czego poszukiwania trwają.
Według "La Gazzetta dello Sport" jednym z nazwisk na liście jest obecnie... Fabio Cannavaro. Były reprezentant kraju znajdował się na trybunach przy okazji starcia z Empoli, ale zatrudnienie go jest oceniane jako krok zadziwiający.
Cannavaro, chociaż piłkarzem był genialnym, nie zrobił oszałamiającej kariery jako trener. Do tej pory prowadził sześć drużyn, ale tylko w GZ Evergrande wytrzymał więcej niż rok. Ostatnio 50-latek był związany z Benevento, ale zwolniono go już po 17 meczach, które były naznaczone aż siedmioma porażkami.
Od lutego bieżącego roku mistrz świata z 2006 roku jest zatem bez pracy. W przeszłości wymieniano go w gronie kandydatów do objęcia sterów reprezentacji Polski, ale na taki krok nikt się nie zdecydował.
Redakcja meczyki.pl
Hubert Kowalczyk12 Nov 2023 · 16:20
Źródło: La Gazzetta dello Sport

Przeczytaj również