Szokujący przebieg finału Pucharu Azji! Trzy rzuty karne przesądziły o zwycięstwie [WIDEO]

Jiang Han / pressfocus
Reprezentacja Kataru wygrała Puchar Azji. W finałowym spotkaniu pokonała Jordanię 3:1.
Obie drużyny toczyły zacięte boje o udział w decydującym meczu. W poprzedniej rundzie Jordania wygrała z Koreą Południową 2:0, a Katar wyeliminował Iran po zwycięstwie 3:2.
Wynik finału otworzył Akram Afif. W 22. minucie napastnik Al-Sadd zamienił rzut karny na gola.
27-latek w szczególny sposób celebrował to trafienie. Pokazał on kibicom magiczną sztuczkę z kartami.
Akram Afif po golu w meczu Katar - Jordania
W pierwszej połowie Jordania nie zdołała stworzyć wielkiego zagrożenia pod bramką Meshaala Barshama. Nizar Al Rashdan próbował uderzyć z dystansu, jednak piłka przeleciała nad poprzeczką. Następnie Mousa Al-Tamari przegrał pojedynek z golkiperem rywali.
Do przerwy Katar prowadził 1:0. Po zmianie stron Barsham ponownie powstrzymał Al-Tamariego. Bramkarz odbił również piłkę po próbie Ehsana Farhana Haddada.
W 67. minucie Barsham musiał skapitulować. Do remisu doprowadził Yazan Al Naimat, dla którego było to czwarte trafienie w tym turnieju.
Radość Jordanii nie trwała długo. Na kwadrans przed końcem meczu Katar odzyskał prowadzenie. Akram Afif po raz drugi wykorzystał rzut karny. Tym razem jedenastkę sprokurował Al Naimat.
W doliczonym czasie gry sędzia po raz trzeci podyktował karnego dla Kataru. Afif znów wygrał pojedynek z Yazidem Abu Laylą.
Wynik meczu już nie uległ zmianie. Katar wygrał 3:1 i po raz drugi z rzędu sięgnął po Puchar Azji.