Szwedzi zdecydowali ws. meczu z Polską. "Drużyna tego chce"
Szwecja i Polska zagrają we wtorek o awans do mistrzostw świata. Gospodarze podjęli ważną decyzję w sprawie warunków, w której odbędzie się spotkanie.
Szwedzi w półfinale baraży pokonali na wyjeździe Ukrainę 3:1. W finale będą mieli atut własnego boiska. Pozostaje mieć nadzieję, że nie będzie to kluczowe dla losów wtorkowego spotkania.
Konstrukcja Strawberry Arena w Solnej umożliwia zamknięcie dachu nad murawą. Gospodarze nie skorzystają jednak z tej opcji.
- Pogoda pozwala nam na otwarcie dachu. Drużyna chce, żeby był otwarty - poinformowała Petra Thoren, rzeczniczka prasowa szwedzkiej kadry.
We wtorek w godzinie meczu w Solnej będzie zimno - według prognoz temperatura ma wynosić 3 stopnie Celsjusza. Opady nie są spodziewane.
Szwedzi w niedzielę odbyli pierwszy trening na Strawberry Arena. Korzystali ze świeżo położonej murawie. Polacy będą mogli się z nią zapoznać w poniedziałek.