Tak będzie wyglądał nowy ranking FIFA. Kolejny awans reprezentacji Polski!

Tak będzie wyglądał nowy ranking FIFA. Kolejny awans reprezentacji Polski!
Marcin Karczewski / pressfocus
Oprócz awansu na EURO 2024 reprezentacja Polski niebawem zanotuje też awans w rankingu FIFA. Biało-czerwoni przesuną się o dwie lokaty.
Reprezentacja Polski wywalczyła awans na mistrzostwa Europy w Niemczech. Podopieczni Michała Probierza najpierw pewnie pokonali Estonię, a następnie rozprawili się z Walią w rzutach karnych.
Dalsza część tekstu pod wideo
Przed rozpoczęciem baraży podopieczni Michała Probierza znajdowali się na 30. pozycji w zestawieniu. Dzięki dwóm zwycięstwom w kwietniowej edycji rankingu zanotują awans o dwie pozycje.
Biało-czerwoni znajdą się na 28. miejscu, wyprzedzając Nigeryjczyków oraz... ostatnich rywali, Walijczyków. Za wyeliminowanie Estonii mogli dopisać sobie 4,85 punktu, a pokonanie Walii przyniosło kolejne 6,4 punktu.
Przed Polakami uplasują się natomiast ich wszyscy trzej grupowi rywale. Austria zajmie 25. lokatę, Holandia znajdzie się na szóstej pozycji, zaś Francja będzie wiceliderem zestawienia
Jedyną zmianą w pierwszej dziesiątce rankingu będzie awans Belgów na trzecią lokatę. Zepchną oni na czwartą pozycję Anglików. Liderem rankingu FIFA pozostanie reprezentacja Argentyny.
Najwyższą w historii lokatą Polaków w zestawieniu była piąta pozycja, osiągnięta w sierpniu 2017 roku. Podopieczni Adama Nawałki ustępowali wówczas jedynie Brazylii, Niemcom, Argentynie i Szwajcarii.
Redakcja meczyki.pl
Michał Boncler28 Mar · 13:46
Źródło: Facebook

Przeczytaj również