"Tak być nie może. To niedopuszczalne". Ten Hag nie wytrzymał po klęsce MU. Jasny przekaz do piłkarzy
Manchester United przegrał na wyjeździe z Sevillą 0:3 i odpadł z Ligi Europy. Erik ten Hag bardzo gorzko podsumował podejście swoich zawodników do gry.
Manchester United mógł być uznawany za jednego z faworytów do zwycięstwa w rozgrywkach. W dwumeczu z Sevillą sam postawił się w trudnej sytuacji: w pierwszym spotkaniu prowadził 2:0, ale strzelił sobie dwa gole samobójcze. W rewanżu poległ na całej linii. W fatalnym stylu przegrał 0:3.
- Jeśli chce się zdobywać trofea i odnosić sukcesy, to potrzebuje się charakteru. Musimy być lepsi. Nie chodzi o umiejętności, ale właśnie o charakter, opanowanie, pragnienie, pasję. Sevilla miała większą wolę zwycięstwa, więcej pasji, więcej chęci, a tak być nie może. To niedopuszczalne - powiedział ten Hag.
- Piłkarze muszą dawać z siebie wszystko. Wierzę w nich, ufam im, ale nie byli wystarczająco dobrzy. Nie byliśmy gotowi na ten mecz. To była świetna okazja, żeby coś wygrać, ale ją zmarnowaliśmy. Musimy mieć pretensję do siebie - dodał Holender.
- W przeszłości pokazywaliśmy, że potrafimy się szybko podnieść. Robiliśmy to wiele razy: po 3:6 z Manchesterem City, po 0:7 z Liverpoolem, po 0:4 z Brentford. Mamy charakter i umiejętności mentalne, ale czasami ich nie pokazujemy. Standardy w takim klubie jak Manchester United muszą być wyższe - podsumował ten Hag.
Fatalny błąd w Sevilli popełnił David De Gea, który nieudolną próbą wybicia piłki sprezentował gospodarzom trzeciego gola. Ten Hag mimo tego stanął w jego obronie.
- Ma najwięcej czystych kont w Premier League. To dowód, że jest bardzo dobrym bramkarzem - zakończył ten Hag.