Tak Fernando Santos może wpłynąć na Roberta Lewandowskiego. Reprezentant Portugalii wskazał ważny aspekt

Tak Fernando Santos może wpłynąć na Roberta Lewandowskiego. Reprezentant Portugalii wskazał ważny aspekt
Pro Shots/Pressfocus
Fernando Santos od kilku tygodni jest selekcjonerem reprezentacji Polski. Trenera w specjalnym materiale na kanale "Łączy Nas Piłka" opisał Pepe.
Środkowy obrońca przez osiem lat współpracował z Santosem w portugalskiej kadrze. Gracz FC Porto niezwykle miło wspomina relację z byłym już selekcjonerem.
Dalsza część tekstu pod wideo
- Fernando Santos jest niezwykle uczciwy i sprawiedliwy w swoich ideach, zawsze podejmuje właściwe decyzje. Na pierwszym miejscu zawsze był u niego zespół. Sprawił, że Portugalia jest dziś stawiana za przykład na całym świecie. To był piękny czas, a Fernando Santos przeszedł do historii futbolu w Portugalii - ocenił Pepe na kanale "Łączy Nas Piłka".
- Sięgaliśmy wspólnie po tytuły dla drużyny narodowej. A dzięki Fernando Santosowi członków drużyny łączyły wyjątkowe więzi. Sam bardzo mocno identyfikuję się z tym, jaki jest sposób pracy tego trenera. To osoba bardzo honorowa, uczciwie podchodząca do tego, co robi. Wierzę, że sukces, który tu osiągnęliśmy, wynika w dużej mierze z tego, jak dobrą osobą i jak wielką postacią jest Fernando Santos - kontynuował środkowy obrońca.
Santos znów poprowadzi drużynę narodową, w której jest jedna wyraźna gwiazda. W Portugalii liderem był Cristiano Ronaldo, w naszej kadrze od lat numerem jeden pozostaje Robert Lewandowski.
- Naszą największą gwiazdą i prawdziwym punktem odniesienia był Cristiano Ronaldo. Jestem pewien, że tak samo będzie w Polsce w przypadku Roberta Lewandowskiego. To dwaj wielcy piłkarze. Najistotniejsze było to, że Fernando Santos sprawił, że Cristiano zrozumiał, że najważniejszym słowem jest "my". To była jedna z kluczowych kwestii, która pozwoliła nam osiągnąć ten wielki sukces - zaznaczył Pepe, triumfator mistrzostw Europy z 2016 roku.
- Wierzę, że podobnie może być w kontekście Lewandowskiego, że Fernando Santos sprawi, że on poczuje na sobie tę odpowiedzialność i będzie w stanie przełożyć całą swoją wiedzę i piłkarską mądrość na zespół. Tak, aby pomóc kolegom i w efekcie osiągnąć coś wymarzonego, zajść najdalej jak najdalej w turnieju, a może nawet sięgnąć po tytuł - dodał stoper.
Fernando Santos zadebiutuje w reprezentacji Polski 24 marca. Wtedy biało-czerwoni zmierzą się z Czechami w meczu eliminacji mistrzostw Europy.
Redakcja meczyki.pl
Adam Kłos19 Feb 2023 · 09:49
Źródło: Łączy Nas Piłka

Przeczytaj również