Tak gra rywal Rakowa z Ligi Europy! Cudowne wykończenie akcji. "Majstersztyk" [WIDEO]

screen Eleven Sports
Chociaż poniedziałkowy wieczór został zdominowany przez galę Złotej Piłki, w czołowych ligach Europy trwała też sportowa rywalizacja. Pewne zwycięstwo odniosła Atalanta Bergamo, a cudownym trafieniem popisał się Gianluca Scamacca.
Atalanta, która w rozgrywkach Ligi Europy rywalizuje z Rakowem Częstochowa, nie dała większych szans drużynie Empoli. Mecz zakończył się wynikiem 3:0 dla ekipy z Bergamo.
Strzelanie już w 5. minucie rozpoczął Gianluca Scamacca. I to jak! Włoski napastnik popisał się kapitalnym strzałem piętą i umieścił futbolówkę w siatce.
Tego wieczora Scamacca był nie do zatrzymania. W 29. minucie to on asystował przy trafieniu na 2:0 autorstwa Teuna Koopmeinersa.
Ostatni cios, już w drugiej połowie, ponownie zadał Scamacca. 24-latek skompletował dublet i w tym sezonie Serie A ma już na swoim koncie cztery bramki.
W podstawowym składzie Empoli wystąpił Sebastian Walukiewicz, który opuścił murawę w 63. minucie. Cały mecz na ławce rezerwowych przesiedział Bartosz Bereszyński.
Zwycięstwo pozwoliło Atalancie awansować na czwarte miejsce w ligowej tabeli. Empoli jest dopiero 18.
Adam Nowacki31 Oct 2023 · 08:34
Źródło: własne / Twitter