Tak Hiszpania chce zatrzymać Messiego. Jest deklaracja De la Fuente
Leo Messi ma poprowadzić reprezentację Argentyny do mistrzostwa świata. Luis De la Fuente wyjaśnił, jak Hiszpanie chcą go powstrzymać.
Messi w trakcie mundialu jest w rewelacyjnej formie. W siedmiu meczach strzelił osiem goli i dołożył cztery asysty. To on wypracował oba gole dla Argentyny w półfinale z Anglią.
Ograniczenie swobody 39-latka jest głównym zadaniem kolejnych rywali. De la Fuente zdradził, że nie zamierza dawać Argentyńczykowi tzw. "plastra".
- Znam Messiego jeszcze z czasów, gdy prowadziłem młodzieżową drużynę Sevilli. W jednym z meczów na początku zastosowaliśmy przeciwko niemu indywidualne krycie. Później zawodnik odpowiedzialny za pilnowanie go dostał żółtą kartkę, zmieniłem go, a Messi i tak strzelił nam cztery gole. Nie będziemy stosować indywidualnego krycia, ale oczywiście będziemy bardzo uważni - zapowiedził De la Fuente.
Na poziomie indywidualnym finał ma być pojedynkiem Messiego z Laminem Yamalem. W ostatnich dniach znów furorę robi zdjęcie sprzed blisko dziewiętnastu lat. Argentyńczyk kąpał wówczas pięciomiesięcznego chłopca, który wyrósł później na wielkiego piłkarza. Więcej na ten temat piszemy TUTAJ.
Yamal na razie nie zalicza imponującego mundialu. W siedmiu meczach strzelił gola i zaliczył asystę. W finale oczywiście wyjdzie w podstawowym składzie.
- Lamine jest w pełni gotowy do gry. Otrzymał mocne uderzenie, ale bez problemu dokończył poprzedni mecz. Dostał dzień odpoczynku, ale dzisiaj normalnie trenował z kolegami z drużyny. Wszystko jest w porządku, nie ma z nim żadnych problemów - wyjaśnił De la Fuente.