Tak Jordania strzeliła gola Hiszpanii. Kopciuszek postawił się gigantowi futbolu [WIDEO]

Screen Twitter
Reprezentacja Hiszpanii wygrała ostatni sparing przed mistrzostwami świata. Zawodnicy z Półwyspu Iberyjskiego pokonali 3:1 (1:0) Jordanię.
Reprezentacja Hiszpanii zakończyła przygotowania do tegorocznego mundialu. Dzisiaj podopieczni Luisa Enrique rozegrali ostatni mecz towarzyski.
Rywalem jednego z faworytów do strefy medalowej MŚ 2022 była Jordania. Kopciuszek niespodziewanie postawił się wyżej notowanemu rywalowi.
W pierwszej połowie padła tylko jedna bramka - gola strzelił Ansu Fati. Poza tym Hiszpanie mieli jeszcze jedną niezłą szansę, ale pomylił się Marco Asensio.
Po zmianie stron Hiszpania weszła na nieco wyższe obroty i odskoczyła rywalom na kolejne dwie bramki. Pierwszą zdobył Gavi, zaś na 3:0 podwyższył Nico Williams.
Niemniej Jordańczycy mieli swój moment chwały. W całym meczu oddali 4 celne strzały, czyli zaledwie dwa mniej niż faworyci. Co więcej, drużyna rodem z Azji była w stanie strzelić jednego gola.
Wszystko za sprawą Aliego Khaleda Al Daradreha. W samej końcówce spotkania Jordańczycy wymienili kilka podań, przedostali się z piłką na połowę rywala i posłali niezłą centrę w pole karne. Do piłki dopadł wspomniany 31-latek i pewnie umieścił futbolówkę obok Davida Rai. Trafienie możecie zobaczyć TUTAJ.
Hubert Kowalczyk17 Nov 2022 · 19:27