Tak Łunin przygotowywał się do karnych. Zdradził, dlaczego obronił strzał Silvy

Tak Łunin przygotowywał się do karnych. Zdradził, dlaczego obronił strzał Silvy
Bagu Blanco / pressfocus
Andrij Łunin był bohaterem Realu Madryt w rywalizacji z Manchesterem City w ćwierćfinale Ligi Mistrzów. Ukrainiec zdradził, jak przygotowywał się do bronienia rzutów karnych.
Łunin znakomicie prezentował się już podczas regularnej gry. 25-latek, który w tym sezonie zastępuje w bramce kontuzjowanego Thibaut Courtois, zatrzymał kilka groźnych strzałów mistrzów Anglii. W serii jedenastek obronił uderzenia Bernardo Silvy i Mateo Kovacicia.
Dalsza część tekstu pod wideo
Standardem jest, że sztaby szkoleniowe zbierają informacje na temat sposobu, w jaki rywale wykonują rzuty karne. Łunin zdradził, że w Manchesterze poza danych potrzebna była też intuicja.
- Do karnych przygotowywałem się z trenerem bramkarzy. Przy trzech zawodnikach mieliśmy wątpliwości, czy zostać w środku bramki, czy nie. Ostatecznie wybraliśmy Silvę. Przy pięciu strzałach nie można ciągle stać w środku. Dzięki Bogu dobrze się skończyło - przyznał Łunin.
Ukraińcowi pomagali też koledzy z drużyny. Pisaliśmy już, że przed jednym z rzutów karnych kierunek strzału zawodnika Manchesteru City wskazał Antonio Ruediger. Przed serią jedenastek rad Łuninowi udzielił też Kepa Arrizabalaga.
Łunin w tym sezonie rozegrał już 27 meczów we wszystkich rozgrywkach. Jego kontrakt z "Królewskimi" obowiązuje tylko do końca czerwca przyszłego roku.
Redakcja meczyki.pl
Marcin Karbowski18 Apr · 16:29
Źródło: marca.com

Przeczytaj również