Tak świętowali awans do Ligi Mistrzów. Tego jeszcze nie było [WIDEO]
![Tak świętowali awans do Ligi Mistrzów. Tego jeszcze nie było [WIDEO] Tak świętowali awans do Ligi Mistrzów. Tego jeszcze nie było [WIDEO]](https://pliki.meczyki.pl/big700/574/682a03eebf2c3.jpg)
Piłkarze Eintrachtu Frankfurt nie mogli się powstrzymać. Postanowili celebrować wielki sukces w niecodziennych okolicznościach.
W sobotę odbyła się ostatnia kolejka Bundesligi. Dzięki wygranej 3:1 z Freiburgiem Eintracht Frankfurt rzutem na taśmę zapewnił sobie awans do następnej edycji Ligi Mistrzów.
Tym samym podopieczni Dino Toppmoellera wystąpią w elitarnych rozgrywkach razem z Bayernem, Bayerem Leverkusen i Borussią Dortmund. Wrócą do nich po dwóch latach!
Zawodnicy nie posiadali się z radości. Przez długi czas świętowali w szatni na Europa-Park Stadion. Później nie zdołali się natomiast powstrzymać w drodze powrotnej do domu.
Gdy klubowy autokar zjechał z trasy na postój, piłkarze opanowali lokalną stację benzynową. Skakali, klaskali i puszczali muzykę. Na pamiątkę kupili fantazyjne okulary przeciwsłoneczne czy... pluszaki.
Poza stacją paliw działo się niewiele mniej. Zawodnicy postanowili odpalić materiały pirotechniczne. Po chwili miejsce postoju spowił szary dym, w którym niczego nie było widać.
Klub zakończył ligową rywalizację na trzeciej pozycji. Wyższą lokatę w tabeli Bundesligi zajął tylko dwa razy w historii. W 1932 roku był wicemistrzem, a w 1959 - mistrzem kraju.