Tak szczerych słów nikt się nie spodziewał. Hoeness powiedział, czy Alonso zostanie trenerem Bayernu

Tak szczerych słów nikt się nie spodziewał. Hoeness powiedział, czy Alonso zostanie trenerem Bayernu
LiveMedia / pressfocus
Uli Hoeness zabrał głos w sprawie ewentualnego objęcia przez Xabiego Alonso stanowiska trenera Bayernu Monachium. Jego słowa wybrzmiały bardzo zdecydowanie.
Bayern już wie, że po sezonie rozstanie się z Thomasem Tuchelem. Następca Niemca nie został jeszcze zakontraktowany.
Dalsza część tekstu pod wideo
Nie ulega wątpliwości, że w Monachium bardzo wysokie notowania ma Xabi Alonso. Hiszpan osiąga fantastyczne wyniki z Bayerem Leverkusen, który prawdopodobnie w wielkim stylu zdobędzie pierwsze w historii mistrzostwo Bundesligi.
Alonso w przeszłości był piłkarzem Bayernu. O możliwość jego powrotu do Monachium został zapytany Uli Hoeness. Odpowiedział bardzo szczerze.
- Będzie to bardzo trudne, żeby nie powiedzieć, że prawdopodobnie niemożliwe. Mogę sobie wyobrazić, że zostanie w Bayerze Leverkusen - stwierdził Hoeness.
- Drużyna Alonso idzie po mistrzostwo Niemiec. Może być wdzięczny klubowi, a klub jemu. Gdyby miał za sobą dwa-trzy lata sukcesów, to prawdopodobnie byłoby łatwiej go wyciągnąć. Chcielibyśmy go ściągnąć. Jeśli się nie uda, szefostwo klubu będzie musiało znaleźć alternatywę - dodał honorowy prezydent Bayernu.
Niedawno niemieckie media informowały, że Bawarczycy mają plan B na wypadek odmowy Alonso. Miałoby nim być sprowadzenie Roberto De Zerbiego z Brighton.
Redakcja meczyki.pl
Marcin Karbowski28 Mar · 17:33
Źródło: Das Erste

Przeczytaj również