Taką kadrę powoła Michał Probierz na EURO 2024. Znamy wszystkie nazwiska przed prezentacją [NASZ NEWS]

Taką kadrę powoła Michał Probierz na EURO 2024. Znamy wszystkie nazwiska przed prezentacją [NASZ NEWS]
Rafal Oleksiewicz / PressFocus
Tomasz - Włodarczyk
Tomasz Włodarczyk28 May · 18:10
Michał Probierz w środę ogłosi szeroki skład reprezentacji Polski na EURO 2024. Wiemy, kto znajdzie się wśród wybrańców selekcjonera.
Rośnie napięcie przed mistrzostwami Europy. Polacy rozpoczną przygotowania do tego turnieju w szerszym składzie. Ostateczną kadrę na mistrzostwa trzeba zgłosić najpóźniej 7 czerwca.
Dalsza część tekstu pod wideo
Zgodnie z naszymi wcześniejszymi informacjami szansę na wyjazd do Niemiec ma Arkadiusz Milik. Napastnik Juventusu jest jednym z pięciu atakujących, których powoła Probierz. Poza nim w składzie są Robert Lewandowski, Arkadiusz Milik, Adam Buksa, Karol Świderski i Krzysztof Piątek.
Po przerwie do reprezentacji wróci Michał Skóraś, który znajdzie się w składzie kosztem Matty'ego Casha. Miejsce utrzymają Bartosz Salamon, Tymoteusz Puchacz, Taras Romanczuk czy Jakub Moder.
Po raz pierwszy na zgrupowaniu seniorskiej reprezentacji pojawi się Kacper Urbański z Bolonii. W kadrze będzie też Oliwier Zych z Puszczy. Zawodnik Puszczy ma pomagać w treningu trzem powołanym bramkarzom - Wojciechowi Szczęsnemu, Łukaszowi Skorupskiemu i Marcinowi Bułce.
Jeszcze przed mistrzostwami Europy Polacy zagrają towarzysko z Ukrainą (07.06) i Turcją (10.06). Udział w EURO rozpoczną od meczu z Holandią (16.06). Później zmierzą się z Austrią (21.06) i Francją (25.06).
Kadra EURO 2024
Meczyki.pl

Przeczytaj również