"Takie podejście to kpina". Tomaszewski jest zbulwersowany. Mówi o skandalu na zgrupowaniu kadry

"Takie podejście to kpina". Tomaszewski jest zbulwersowany. Mówi o skandalu na zgrupowaniu kadry
screen
Jan Tomaszewski jest zbulwersowany sposobem, w jaki rozpoczęło się zgrupowanie reprezentacji Polski. Byłemu bramkarzowi nie spodobała się poniedziałkowa konferencja prasowa.
Na spotkaniu z mediami zabrakło Fernando Santosa i Roberta Lewandowskiego. Nie przyszedł też żaden z doświadczonych graczy. Pojawił się za to debiutujący na zgrupowaniu Ben Lederman.
Dalsza część tekstu pod wideo
Tomaszewski mówi o tym w bardzo zdecydowany sposób. Jego zdaniem spotkanie z dziennikarzami powinno przebiegać inaczej.
- Poniedziałkowa konferencja była najbardziej skandaliczną w historii reprezentacji. Rozumiem, że mógł na niej nie pojawić się Robert Lewandowski, bo może nie dotarł na czas, ale przecież w tej drużynie jest wielu innych doświadczonych zawodników. Takie podejście to kpina z nas, kibiców reprezentacji i jej dwunastego zawodnika - stwierdził Tomaszewski w rozmowie z "tvpsport.pl".
Były bramkarz liczy, że kadra pod wodzą Fernando Santosa będzie prezentować nowoczesny futbol. Nie wszystkie decyzje Portugalczyka jednak rozumie.
- Na liście zabrakło mi Dawida Kownackiego. Nie podoba mi się obecność Krzysztofa Piątka, który gra słabo. Dodatkowo, to klasyczna "dziewiątka", która może pojawić się na boisku tylko w wypadku absencji albo zmiany Roberta Lewandowskiego. Kownacki, podobnie jak Karol Świderski, mógłby dać kadrze sporo grając za plecami naszego kapitana - wyjaśnił Tomaszewski.
Polacy walkę o awans do Euro 2024 rozpoczną już w piątek. W pierwszym spotkaniu eliminacji zagrają na wyjeździe z Czechami.
Redakcja meczyki.pl
Marcin Karbowski21 Mar 2023 · 13:03
Źródło: tvpsport.pl

Przeczytaj również