Tam wycofali się z VAR-u. Trener nie wytrzymał po kontrowersji [WIDEO]

Tam wycofali się z VAR-u. Trener nie wytrzymał po kontrowersji [WIDEO]
X / @pinkun
Championship mierzy się z konsekwencjami wycofania się z wprowadzenia VAR-u. Po kontrowersji na konferencji prasowej nie wytrzymał trener Phillippe Clement.
W sobotę Norwich City przegrało z West Bromwich Albion 1:2 w meczu pierwszej kolejki Championship. W trakcie spotkania doszło do kontrowersji. Jedna z bramek została zdobyta nieprawidłowo.
Dalsza część tekstu pod wideo
Mowa o golu autorstwa Aune Heggeboe, który pomógł sobie ręką. Sędzia tego nie zauważył. Wskazał na środek boiska. Koniec końców 25-letniemu Norwegowi się jednak nie upiekło.
Po końcowym gwizdku Heggeboe został zawieszony na dwa starcia za wprowadzenie arbitra w błąd. Klub odwołał się od tej decyzji, jednak nic nie wskórał. Oba kluby mogą czuć się pokrzywdzone.
Wszystko wskazuje na to, że zamieszania udałoby się uniknąć, jeżeli w Championship funkcjonowałby VAR. Koniec końców wycofano się jednak z jego wprowadzenia.
Na konferencji prasowej nawiązał do tego trener Norwich City Phillippe Clement. Wymienił w kolejności alfabetycznej 81 krajów, w których funkcjonuje VAR.
- Nie musicie wszystkiego zapisywać. Później możecie dostać ode mnie listę - przyznał trener Norwich City zgromadzonym dziennikarzom, na co ci zareagowali śmiechem.
Decyzję o zawieszeniu Heggeboe skrytykowali również sympatycy obu ekip. W drugiej serii gier Norwich City zagra z Milwall. West Bromwich Albion zmierzy się z Burnley.
Michał - Boncler
Michał BonclerDzisiaj · 21:35
Źródło: The Pink Un

Dyskusja

Przeczytaj również