Tevez grał w Premier League przez siedem lat, ale nie nauczył się angielskiego. Wyjaśnił powód

Tevez grał w Premier League przez siedem lat, ale nie nauczył się angielskiego. Wyjaśnił powód
atomicsoda.com
Carlos Tevez przez siedem lat grał w klubach Premier League, ale przez ten czas nie nauczył się języka angielskiego. Argentyńczyk wyjaśnił, dlaczego tak się stało.
Tevez trafił do Anglii w 2006 roku. Przez rok grał w West Hamie, potem na dwa sezony przeniósł się do Manchesteru United, a następnie przez cztery lata występował w Manchesterze City.
Dalsza część tekstu pod wideo
Mimo tego Argentyńczyk postanowił się izolować. Angielskiego nie uczył się z powodu swoistego protestu.
- Miałem problem kulturowy z Anglikami. Nie chciałem uczyć się angielskiego. Chciałem, żeby to oni uczyli się hiszpańskiego - wypalił Tevez.
- Mam wujka, który grał w River Plate. To jedyny kibic tej drużyny w całej rodzinie. Był zawodnikiem drużyny rezerw. Gdy miał zadebiutować w pierwszym zespole, to został powołany do wojska, by walczyć o Malwiny. Bardzo cierpiał, popadł w alkoholizm. Jego historia bardzo mnie naznaczyła - dodał były piłkarz.
- Spędziłem w Anglii siedem lat. Traktowałem to tak, że byłem w pracy, ale nie przyzwyczajałem siędo kultury. Ktoś chciał ze mną porozmawiać? Niech nauczy się hiszpańskiego - podsumował Tevez.
Argentyńczyk zakończył już piłkarską karierę. Ma za sobą pierwsze doświadczenia w roli trenera. W zeszłym roku w 24 meczach prowadził drużynę Rosario Central.
Redakcja meczyki.pl
Marcin Karbowski15 May 2023 · 14:20
Źródło: Daily Mail

Przeczytaj również