"To była trudna decyzja". Właściciel Spezii szczerze o transferze Kiwiora do Arsenalu

"To była trudna decyzja". Właściciel Spezii szczerze o transferze Kiwiora do Arsenalu
Tomasz Folta
Philip Platek skomentował transfer Jakuba Kiwiora do Arsenalu. Właściciel Spezii przyznał, że nie była to łatwa decyzja.
W trakcie styczniowego okienka transferowego Jakub Kiwior przeniósł się do Arsenalu. Reprezentant Polski już wcześniej był przymierzany do odejścia ze Spezii, ale przeprowadzka do "Kanonierów" była dużym zaskoczeniem. O sprawie poinformowaliśmy jako pierwsi.
Dalsza część tekstu pod wideo
Teraz Philip Platek, właściciel Spezii, skomentował przenosiny młodego defensora. Inwestor potwierdził, że przedstawiciel "Biało-czerwonych" od kilku miesięcy przyciągał duże zainteresowanie.
- To była bardzo trudna decyzja. Niektóre oferty otrzymaliśmy już latem. To były różne propozycje, różne pakiety. Niektóre niskie, inne wysokie. Ostatecznie, jak wiadomo, stanęło na Arsenalu - stwierdził Platek w rozmowie z portalem "WP Sportowe Fakty".
Amerykanin polskiego pochodzenia odniósł się również do sprowadzenia Przemysława Wiśniewskiego. To właśnie były gracz Górnika Zabrze został swoistym następcą Kiwiora.
- To nie była decyzja w ułamku sekundy. Nasi ludzie w Spezii odpowiedzialni za monitorowanie piłkarzy mieli go od pewnego czasu na oku. Ma sporo atutów, wliczając w to dobrą szybkość - ocenił Platek.
- Powiedziałbym, że czysty przypadek. Szukając dobrych piłkarzy, nie patrzymy w pierwszej kolejności na narodowość - dodał inwestor, gdy zapytano go o dużą liczbę Polaków w Spezii.
Redakcja meczyki.pl
Hubert Kowalczyk01 Feb 2023 · 08:56
Źródło: WP Sportowe Fakty

Przeczytaj również