"To cichy bohater reprezentacji Polski". Jerzy Brzęczek i Mateusz Borek chwalą kadrowicza

"To cichy bohater reprezentacji Polski". Jerzy Brzęczek i Mateusz Borek chwalą kadrowicza
screen youtube kanał sportowy
Były selekcjoner reprezentacji Polski Jerzy Brzęczek, który w trakcie MŚ jest ekspertem TVP, udzielił wywiadu Mateuszowi Borkowi. W trakcie rozmowy zarówno trener, jak i dziennikarz pochwalili jednego z kadrowiczów. - Jest cichym bohaterem - powiedział Brzęczek.
Jerzy Brzęczek, który po zwolnieniu go ze stanowiska selekcjonera polskiej kadry pracował jeszcze w Wiśle Kraków (odszedł z niej w ubiegłym miesiącu), na czas mistrzostw świata związał się w roli eksperta z TVP. Aktualnie przebywa więc w Katarze, gdzie udzielił wywiadu Mateuszowi Borkowi na "Kanale Sportowym".
Dalsza część tekstu pod wideo
W trakcie konwersacji rozmówcy analizowali grę niektórych reprezentantów Polski. Obaj zgodzili się co do formy prezentowanej na turnieju przez Grzegorza Krychowiaka.
- Grzesiek Krychowiak może nie rzuca się bardzo w oczy, ale spełnia bardzo ważną rolę w centrum naszej drużyny. Bardzo dobrze asekuruje, przerywa, również w rozegraniu, co nie zawsze, jeśli chodzi o przyspieszenie akcji, było jego mocną stroną - zauważył Brzęczek.
- Na razie trzeba powiedzieć, że unosi ten turniej - zgodził się Borek.
- Jest cichym bohaterem który potrafi odpowiednio się poruszać na boisku, jeśli chodzi o kwestie defensywne i również w tych akcjach ofensywnych bardzo dobrze zabezpiecza ewentualne straty piłki - podsumował Jerzy Brzęczek.
Grzegorz Krychowiak najprawdopodobniej zagra od pierwszej minuty także przeciwko Argentynie. Przewidywany skład Polski na ten mecz znajdziecie TUTAJ.
Więcej o starciu decydującym o awansie Polaków do fazy pucharowej MŚ rozmawialiśmy w programie "Raport z Kataru":
Redakcja meczyki.pl
Tomasz Bratkowski30 Nov 2022 · 11:02
Źródło: Kanał Sportowy

Przeczytaj również