"To ja będą o tym decydował". Benzema zabrał głos na temat gry w Arabii. Odważne słowa Francuza

"To ja będą o tym decydował". Benzema zabrał głos na temat gry w Arabii. Odważne słowa Francuza
Marcio Machado / pressfocus
Karim Benzema udzielił wywiadu, w którym to odniósł się do swojej przygody na Bliskim Wschodzie. Francuz określił, jakie są jego cele na przyszłość.
Latem ubiegłego roku spora grupa piłkarzy podjęła decyzję o przenosinach do Arabii Saudyjskiej. Taki wariant wybrali m.in. Neymar, Sadio Mane, Sergej Milinković-Savić, Riyad Mahrez, Roberto Firmino, Kalidou Koulibaly, N’Golo Kante oraz Karim Benzema.
Dalsza część tekstu pod wideo
Francuski atakujący nie ukrywa, że jego celem jest wprowadzenie Saudi Professional League na jeszcze wyższy poziom. Głos w tej sprawie zabrał przy okazji rozmowy z GQ Middle East.
- Gra w Arabii Saudyjskiej to nowe wyzwanie, które mi się podoba. Jestem nie tylko piłkarzem, ale również ambasadorem. Jestem tu, aby w niedalekiej przyszłości sprowadzić kolejnych świetnych europejskich graczy. Naszym wyzwaniem jest podniesienie poziomu rozgrywek i zrównanie ich z rozgrywkami europejskimi - przyznał Benzema.
karim benzema
Alexandre Neto / SPP/SIPA USA/PressFocus
W ostatnim czasie o byłym piłkarzu Realu Madryt mówi się jednak z zupełnie innego powodu. Kilka miesięcy po przeprowadzce na Bliski Wschód miał on wpaść w konflikt z trenerem Al-Ittihad, Nuno Espirito Santo. W efekcie Portugalczyk opuścił zajmowane stanowisko.
Z informacji podanej przez Bena Jacobsa wynikało natomiast, że władze saudyjskiego klubu chcą, aby Benzema został w ich zespole co najmniej do końca przyszłego sezonu. Na odpowiedź francuskiego gracza nie było trzeba długo czekać.
- Czas pokaże, co stanie się dalej, ale to ja będę decydował, kiedy moja kariera się zakończy. Chciałbym, żeby mnie zapamiętano jako osobę, która zaczynała od dna i samotnie wspięła się na szczyt, pomimo przeszkód, które napotkała. To coś, co napawa mnie dumą - podsumował.
Karim Benzema przed meczem Al-Ittihad
Alexandre Neto / pressfocus
Redakcja meczyki.pl
Piotr Sidorowicz 10 Feb · 12:06
Źródło: GQ Middle East

Przeczytaj również