"To jest dobrze zarządzany klub. Zawiodła strona sportowa". Grzegorz Schetyna przemówił ws. Śląska Wrocław

"To jest dobrze zarządzany klub. Zawiodła strona sportowa". Grzegorz Schetyna przemówił ws. Śląska Wrocław
Shutterstock
Grzegorz Schetyna został zapytany o sprawy Śląska Wrocław. Poseł Koalicji Obywatelskiej jest określano jako "szara eminencja" w klubie z Dolnego Śląska, chociaż on sam sprzeciwia się takiemu sformułowaniu.
Śląsk Wrocław jest realnie zagrożony spadkiem do Fortuna 1. Ligi. Obecnie zespół Jacka Magiery zajmuje 16. miejsce w lidze i traci pięć punktów do 15. Wisły Płock. Do końca sezonu pozostały zaledwie trzy kolejki.
Dalsza część tekstu pod wideo
Według kibiców oraz ekspertów za kłopoty drużyny z Dolnego Śląska w dużej mierze odpowiedzialny jest obecny zarząd. "Wojskowi" należą do miasta, a część decyzji podejmowana przez władze uchodzi za kontrowersyjne.
Takiemu postrzeganiu rzeczywistości sprzeciwia się Grzegorz Schetyna. Oficjalnie poseł Koalicji Obywatelskiej jest jedynie kibicem wrocławian. Nieoficjalnie zaś uchodzi za osobę mającą wpływ na losy klubu.
- Jestem kibicem, czuję się związany i trzymam kciuki. Nie jestem żadną eminencją, ten klub jest dobrze zorganizowany. Ci którzy są odpowiedzialni za mistrzostwo Polski 11 lat temu dzisiaj go prowadzą. Może z trochę innym skutkiem, ale wierzę że sobie poradzą, wierzę że Śląsk Wrocław nie spadnie do I ligi - powiedział w rozmowie dla "Radia ZET".
- Zawodnicy i ich klasa, poziom sportowy, stadion, kibice - we Wrocławiu wszystko jest. Tak jak mówiłem - nie tak dawno Śląsk był mistrzem Polski, miał superpuchar, grał w pucharach europejskich, a dziś walczy o utrzymanie. Nie wiem, to trudno powiedzieć. Pewnie po sezonie lepiej będzie o to pytać zarząd, sztab trenerski. Ja ciągle uważam, że dopóki piłka w grze i jest szansa na utrzymanie, to trzeba o nie walczyć. Myślę, że doświadczenie tego roku jest bezcenne do tego, by przemodelować sytuację w klubie i mieć nowy pomysł na przyszłość - dodał.
- Jeśli chodzi o organizację, cały pomysł (...), to wszystko wygląda bardzo poważnie i dobrze. Zawiodła strona sportowa, tutaj trzeba szukać przyczyn - ocenił.
Według Schetyny istnieje możliwość, aby Śląsk trafił w ręce prywatnego inwestora. Żeby tak się jednak stało, do miasta musi trafić odpowiednia propozycja, a zdaniem polityka do tej pory takowa nie wpłynęła.
- To takie wołanie na puszczy. Zgoda są prywatni właściciele, w Lechii Gdańsk jest prywatny właściciel, a miejsce jest jeszcze gorsze. Jestem za prywatnymi pieniędzmi w piłce nożnej, jestem zwolennikiem tego, by nie było tak że spółki skarbu państwa przez posłów partii rządzącej wybierają sobie kluby, które otrzymują wsparcie. Jestem za przejrzystością. Uważam, że jeśli będzie taka decyzja rady miasta, prezydenta Wrocławia, to klub trafi w ręce prywatne, ale ten proceder musi być otwarty i akceptowalny przez wszystkich - podkreślił.
Redakcja meczyki.pl
Hubert Kowalczyk12 May 2023 · 11:59
Źródło: Radio ZET

Przeczytaj również