"To kluczowy piłkarz kadry". Były reprezentant Polski wziął w obronę Jana Bednarka. Zdecydowane słowa [WIDEO]

"To kluczowy piłkarz kadry". Były reprezentant Polski wziął w obronę Jana Bednarka. Zdecydowane słowa [WIDEO]
Pawel Andrachiewicz / pressfocus
Redakcja meczyki.pl
Krystian Kobielski05 Apr · 20:29
Jan Bednarek był mocno krytykowany po marcowych meczach reprezentacji Polski. W obronie piłkarza Southampton stanął jeden z byłych reprezentantów Polski.
Reprezentacja Polski w poprzednim tygodniu zapewniła sobie awans do EURO 2024. Biało-czerwoni najpierw pokonali Estonię 5:1, a następnie okazali się lepsi od Walii, wygrywając po rzutach karnych 5:4 (0:0 po 120 minutach gry).
Dalsza część tekstu pod wideo
W obu tych meczach od początku zagrał Jan Bednarek, na którego spadła ogromna fala krytyki. W programie Meczyki.pl na YouTube Kazimierz Węgrzyn, 20-krotny reprezentant Polski, a obecnie komentator TVP Sport, wziął w obronę 27-latka.
- Nie podoba mi się krytyka wobec Jana Bednarka. Mam wrażenie, że dostaje mu się za bardzo. On gra w Southampton, który jest dobrym klubem. Niewykluczone, że niektórzy obrońcy reprezentacji Polski nie mieliby pewnego miejsca w składzie "Świętych" - stwierdził.
- W meczu z Albanią, który był ostatnim Fernando Santosa, Bednarek był najlepszy, jeśli chodzi o grę w powietrzu. To silny zawodnik, potrafi wygrać głowę, ale zdarzają mu się nieszczęśliwe sytuacje, kiedy jest zamieszany w stratę gola. Podobnie w reprezentacji było z Arkadiuszem Głowacki, a nie można powiedzieć, że to był zły obrońca - kontynuował.
- Uważam, że Bednarek to kluczowy piłkarz reprezentacji. Według mnie przejście na trzech obrońców nie było dla niego - zawodnika, który ma gabaryty - szczęśliwe. Nie jest łatwe w jego przypadku schodzić do prawej strony i walczyć ze skrzydłowym. Kiwior ma tę umiejętność, dlatego jest mu łatwiej - powiedział Węgrzyn.
Jan Bednarek rozegrał 56 meczów w narodowych barwach. Na koncie ma jedno trafienie.
Cytowany fragment od [11:21]:
Redakcja meczyki.pl
Krystian Kobielski05 Apr · 20:29
Źródło: własne

Przeczytaj również